31. ledna 2012 17:13 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

První z bankovních nováčků nabídl i hypotéky

Hypotéka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hypotéka | foto: Shutterstock

PRAHA Equa bank začne jako první z bankovních nováčků na tuzemském trhu poskytovat hypoteční úvěry. Vyplývá to z dnešní pozvánky banky na středeční tiskovou konferenci.

Konkurenční Zuno Bank zatím pro tento rok spuštění hypoték v plánu nemá. Air Bank jako třetí nová banka zatím neví, jestli se do hypotečních úvěrů vůbec pustí.

"Equa bank se naplno pustí do hypoték, cílí na klienty velkých bank," stojí v pozvánce na tiskovou konferenci. Další dvě banky, které loni začaly v Česku podnikat, zatím s hypotékami vyčkávají. "Ještě nejsme rozhodnutí, že hypotéky vůbec začneme poskytovat.

Pokud se rozhodneme kladně, bude to nejdřív v roce 2013," sdělil mluvčí Air Bank Rostislav Kocman.

ČTĚTE TAKÉ:

"Hypotéky Zuno zatím nenabízí, velmi brzy přijdeme s on-line půjčkou a kontokorentem - což budou novinky pro tento rok, a už jsou tak říkajíc na spadnutí. Hypotéky zřejmě časem, prozatím ale nejsou v nejbližším plánu," uvedla mluvčí Zuno Bank Pavla Čapková.

Equa bank vznikla z Banco Popolare po jejím převzetí britským fondem AnaCap. Chce získat hlavně klienty velkých bank. Podobný cíl mají také Zuno Bank a Air Bank.

Air Bank získala bankovní licenci České národní banky na konci května 2011. Patří do skupiny PPF miliardáře Petra Kellnera. Zuno Bank je součástí bankovní skupiny Raiffeisen Bank International.

Banky poskytly občanům loni 71.088 hypotečních úvěrů za 119 miliard korun, vyplývá z čísel ministerstva pro místní rozvoj. To je v meziročním srovnání 40procentní nárůst finančního objemu nově poskytnutých úvěrů.

Lidovky.cz, ČTK