27. dubna 2013 7:00, aktualizováno  15:19 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Prvotřídní fotoaparát a mohutný výkon – nový Samsung je v Česku

Nový Samsung Galaxy S4 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový Samsung Galaxy S4 | foto: Reuters

PRAHA Nejvýkonnější telefon z dílny světové mobilní jedničky dorazil na český trh. Samsung Galaxy S4 pohání čtyřjádrový procesor, telefon nadchne jemným AMOLED displejem a vynikajícím fotoaparátem. Zájemci o následníka prvního telefonu, který v prodeji pokořil iPhone, ale musí šáhnout hodně hluboko do peněženky.

Stejně jako na ostatních trzích začne česká pobočka Samsungu svou vlajkovou loď prodávat v sobotu od 10:00 místního času. Podle internetového srovnávače Heureka.cz Samsung S4 již nabízí 54 internetových obchodů s dodávkou přístroje po sobotě.

Aktuální průměrná cena telefonu je přitom 16 900 korun. Nový model je tak zhruba o tisícikorunu dražší, než byl při uvedení na trh předcházející Samsung Galaxy S3. Zároveň bude stát o 300 korun více, než 16 GB varianta konkurenčního IPhonu 5.

Nový Samsung Galaxy S4
Představení nejnovější verze smartphonu Samsung Galaxy S4

Proti předchůdci má S4 o půl centimetru větší úhlopříčku displeje.

První dodávka Samsungu do Česka do hodiny vyprodána

  • Samsung prodej spustil ve dvou obchodech v sobotu v 10:00. Před prodejnami korejského výrobce v Praze a Brně čekalo dopoledne asi 50 lidí, kteří využili akční nabídky příslušenství zdarma. Dohromady firma prodala 130 kusů nového telefonu. Řekl to mluvčí Samsungu Jiří Janeček.
  • "Další dodávka telefonů je již na cestě, první kusy dorazí již dnes. Během příštího týdne by se telefon měl objevit v nabídce operátorů i u prodejců elektroniky," dodal.
  • Zájem o nový model je i na internetu, na srovnávači cen Heureka.cz je Samsung Galaxy S4 čtvrtý nejvyhledávanější.

„Galaxy S4 je velmi dobrý telefon v mnoha směrech – má prvotřídní fotoaparát, solidní výdrž baterie, mohutný výkon a působivou softwarovou výbavu. Je to technologický úspěch – o tom není pochyb,“ shrnuje nový smartphone technologický web The Verge.

Telefon je vybavený čtyřjádrovým procesorem 1,9 MHz, pamětí od 16 do 64 GB a 13 megapixelovým fotoaparátem. Ten dokáže například přenést detaily z vyfotografované navštívenky mezi kontakty v telefonu či rovnou číslo z vizitky zavolat, má umět překládat z deseti jazyků.

ČTĚTE TAKÉ:

Některé funkce lze ovládat gesty i bez dotyku displeje. Při přehrávání videa je s to automaticky zařadit pauzu, pokud se divákův zrak odvrátí, a znovu je spustit, pokud se divákovy oči znovu vrátí k displeji.

Proti předchůdci má S4 o půl centimetru větší úhlopříčku displeje, která narostla na 12,7 cm. Novinka od Samsungu také nabízí aktuální informace o zdraví uživatele a jeho stavu prostřednictvím nového programu "S Health" a několika čidel.

mevMartin Nevyhoštěný, ČTK

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz