11. dubna 2011 12:25 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Public TV jde ve stopách Z1, je v insolvenci

Sledování televize (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sledování televize (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Svůj konec možná po zpravodajské televizi Z1 zažije podle Hospodářských novin další soukromá digitální stanice - Public TV. Její provozovatel, společnost TotalPress, je od pátku v insolvenčním řízení. Firma údajně není schopna splácet své dluhy.

V insolvenčním rejstříku je podle deníku uvedeno, že firma není schopna splácet závazky, které dohromady přesahují 134 milionů korun. Kvůli nedostatečným příjmům si musela také na chod společnosti obstarávat finanční prostředky formou půjček. Ty celkem činí kolem 45 milionů korun, píšou HN.

Dalších 65 milionů dluží TotalPress společnosti GFM, jež pohledávku převzala od firmy Czech Digital Group. Obvodní soud pro Prahu 1 na základě této pohledávky nařídil exekuci na majetek firmy. TotalPress navíc dluží Czech Digital Group dalších 22 milionů korun.

Čtěte také:


Více než polovinu úhrnné dlužné částky 134 milionů tedy TotalPress nesplatil Czech Digital Group za celoplošné šíření signálu televize Public, píšou HN s tím, že k věřitelům společnosti patří i její zakladatel a spolumajitel Luděk Vinš, který své vlastní televizi půjčil na splacení dluhů přes 17 milionů korun.

Televize není jediná, kdo má s placením problémy
Nesplacené pohledávky mají prý také Vinšovy firmy Strojexport nebo Palác Fénix na Václavském náměstí v Praze, kde televize sídlí. Samotný dlužník navrhuje, aby se úpadek společnosti řešil konkurzem. Navzdory vyhlášení insolvenčního řízení a možný úpadek Public TV stále vysílá a tváří se, že je vše v naprostém pořádku.

Před necelými dvěma týdny například přišla se zprávou, že se chce sloučit s novou digitální televizí, jejíž jméno však prý nechtěla prozradit. Před více než dvěma měsíci podobným způsobem skončila zpravodajská digitální televizní stanice Z1.

Investiční společnost J&T do ní v průběhu tří let investovala kolem 650 milionů korun. Odborníci tehdy předpovídali, že nejde o poslední konec menší televize, dodávají Hospodářské noviny.

Lidovky.cz, ČTK

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.