26. října 2009 15:22 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Quelle hrozí do měsíce kolaps, nemá zboží na skladech

Quelle | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Quelle | foto: ČTK

BERLÍN/PRAHA Východoevropským zásilkovým obchodům Quelle hrozí podle dnešního německého deníku Die Welt zřejmě brzy kolaps. Jsou totiž prý jen omezeně schopny dodávat objednané zboží. Pokud se do poloviny listopadu nepodaří najít pro ně investora, hrozí těmto dceřiným společnostem likvidace. Quelle má podstatné zastoupení i v Česku.

Jednatel české pobočky Quelle Jiří Karásek dnes přiznal, že se nyní uskutečňují jednání s potenciálními investory, kteří mají zájem o finanční účast v české společnosti Quelle. "Výsledky jednání budou známy v relativně krátkém časovém horizontu," uvedl Karásek.

Dodávky objednaného zboží v případě české pobočky Quelle podle Karáska nedoznaly zásadních změn. "Nevybočují z úrovně, která je běžná pro zásilkový obchod. Aktuální zboží, tedy ze sezóny podzim a zima 2009, našim zákazníkům i nadále dodáváme bez větších omezení," uvedl Karásek.

Podle listu Die Welt nemají zahraniční "dcery" insolventní skupiny Primondo dostatečně naplněné sklady. U určitého zboží jsou tak prý schopny vyřídit jen jednu ze tří objednávek. Do pokladny jim kvůli tomu plyne méně peněz.

"Hrozí početné následné insolvence, pokud zahraniční dcery Quelle nejpozději do poloviny listopadu nenajdou nějakého investora, který může objednat a taky zaplatit nové zboží," citoval deník osobu, která je se situací ve společnosti obeznámena. S prodejem Quelle v cizině přitom počítal konkurzní správce Klaus Hubert Görg, který má nesolventní skupinu Primondo na starosti.

Podle deníku Die Welt je nutné kupce pro zahraniční Quelle najít co nejrychleji. V příštích dnech totiž prý hrozí zásilkovým obchodům "zřícení infrastruktury". Většina zaměstnanců obchodního oddělení Quelle v německém Fürthu dostala v říjnu výpověď. List napsal, že nyní tak téměř neexistuje tým, který by obstarával zboží.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz