20. ledna 2010 13:47 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Quelle v Česku končí. Hrozí propuštěním všech zaměstnanců

Katalog německého zásilkového obchodu Quelle. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Katalog německého zásilkového obchodu Quelle. | foto: Reprofoto

HRADEC KRÁLOVÉ Česká pobočka německého zásilkového obchodu Quelle oznámila Úřadu práce v Hradci Králové hromadné propuštění všech až 215 zaměstnanců. Firma si tím dělá prostor pro propouštění v případě, že by se jí do konce ledna nepodařilo sehnat investora a musela by podnik v hradecké čtvrti Březhrad uzavřít.

Březhradské Quelle již s propouštěním v minulých měsících začalo. Podle ředitele hradeckého úřadu práce Martina Horáka se od loňského listopadu na úřadě práce zaregistrovalo několik desítek zaměstnanců firmy. I kdyby se investora najít podařilo, je podle Horáka možné, že určitá část stávajících zaměstnanců z firmy ještě odejde.

Quelle v ČR v hospodářském roce 2008, který skončil loni v září, vykázala tržby 1,8 miliardy korun a zisk 70,4 milionu korun. Na předloňském žebříčku největších obchodníků s textilem mu připadlo čtvrté místo za obchody Tesco, New Yorker a H&M. Quelle je součástí zásilkové divize zkrachovalé německé maloobchodní firmy Arcandor.

Pokud by Quelle v Hradci Králové skončilo, šlo by v krátké době o druhé velké propouštění v okrese Hradec Králové. Loni na podzim zkrachovaly strojírny BEZ Motory a většina z téměř 200 zaměstnanců firmy skončila na úřadu práce. Míra nezaměstnanosti v prosinci v okrese Hradec Králové činila 6,5 procenta a práci si hledalo přes 5700 lidí.

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.