27. července 2009 16:14 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Řádění čtvrteční bouřky přijde pojišťovny na sto milionů

V kempu Liščí farma ve Vrchlabí odklízeli 24. července následky silné bouře, která si vyžádala tři zraněné včetně malého dítěte.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V kempu Liščí farma ve Vrchlabí odklízeli 24. července následky silné bouře, která si vyžádala tři zraněné včetně malého dítěte. | foto: ČTK

PRAHA Po čtvrteční odpolední bouřce nahlásili klienti pojišťovnám tisíce škod za více než sto milionů korun. Nejvíce pojistných událostí vzniklo ve Středočeském a v Libereckém kraji. Nejčastější škodou jsou rozbité střechy následkem vichřice.

Jen České pojišťovně oznámilo škody přes 2500 klientů. Valnou většinu případů mají podle mluvčí Dagmar Koutské na svědomí vichřice, s ní pak šly ruku v ruce krupobití, údery blesku a pády stromů a dalších předmětů. "Naštěstí následky nejsou tak katastrofické jako po záplavách na Novojičínsku a Jesenicku," dodala.

Škody byly i na autech, z povinného ručení dostane peníze jen někdo

"Již máme hlášeno 1500 škod za více než 80 milionů korun," uvedl mluvčí Kooperativy Marek Vích. Takřka deset milionů korun Kooperativa vyplatí v této souvislosti z povinného ručení. Všechna auta mají v povinném ručení Kooperativy pojištění proti živlům, což při této vichřici znamená přes 250 poškozených aut, podotkl.

Koutská upozornila na to, že tentokrát jsou nejvíce postiženým regionem střední Čechy, z Mladoboleslavska klienti ČP oznámili 340 pojistných událostí. Mezi silně postiženými okresy jsou rovněž Nymbursko (180 škod), Praha a její okolí (175), Mělnicko (160), Kolínsko (122), Berounsko (96).

Po záplavách, které koncem června zasáhly část země, již pojišťovny vyřídily zhruba 5000 škod. Vyplatily za ně přes 150 milionů Kč. Klienti nahlásili pojišťovnám po povodních asi 15.000 škod za celkem 1,6 miliardy korun.

Lidovky.cz, ČTK

Pronájem pozemku 2500 m2
Pronájem pozemku 2500 m2

Sukorady - Martinovice, okres Mladá Boleslav
14 000 Kč/měsíc