17. září 2012 10:57 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

České radiokomunikace žalují Telefóniku. Požadují přes tři miliardy

Práce s počítačem (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Práce s počítačem (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA České radiokomunikace zažalovaly společnost Telefónica Czech Republic o více než 3,1 miliardy korun. Důvodem má být zneužití dominantního postavení ve formě stlačování marží u nabídky internetového připojení. Informaci Telefónica zveřejnila na svém webu.

Mluvčí Telefóniky Hany Farghali nechtěl žalobu více komentovat s tím, že firma se k probíhajícím soudním sporům nevyjadřuje. "Žalobu podat může kdokoli na kohokoli a je na odpovědných orgánech, aby to posoudily," řekl.

ČTĚTE TAKÉ:

Loni Telefóniku žaloval Volný

Podobnou žalobu podal na Telefóniku loni operátor Volný. Po firmě požaduje čtyři miliardy korun, protože se cítí být poškozený její obchodní politikou u nabídky připojení k internetu přes ADSL v letech 2001 až 2006. Dominantní hráč na trhu měl nastavit své maloobchodní ceny u ADSL tak, že jim operátoři, kteří si na velkoobchodním základě službu u O2 pro své klienty nakupovali, nemohli konkurovat. Případ šetří i ÚOHS.

Telefónica v současnosti nabízí připojení k internetu prostřednictvím telefonní linky a technologie xDSL zhruba 800 000 zákazníků. Dalších zhruba 100 000 službu využívá u jiných operátorů, kteří službu od O2 velkoobchodně nakupují.

Lidovky.cz, ČTK