24. září 2013 21:56 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Rakouská Raiffeisen Bank snižuje náklady. Bude propouštět

Pobočka Raiffeisen Bank na Václavském náměstí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pobočka Raiffeisen Bank na Václavském náměstí |

VÍDEŇ Rakouský finanční ústav Raiffeisen Bank International plánuje snižování nákladů zahrnující zrušení nespecifikovaného počtu pracovních míst. Oznámila to v úterý firma, která je majoritním akcionářem české Raiffeisenbank.

Společnost chce prostřednictvím úsporných opatření snížit do konce roku 2016 náklady o 400 až 450 milionů eur (zhruba deset až 12 miliard Kč). Firma upozornila, že provádí tvrdou revizi mzdových nákladů i výdajů na kancelářské prostory a informační technologie.

Banka chce snížit své náklady

"Nastane rušení pracovních míst," uvedl mluvčí společnosti. "Nemohu však říct, v jakém rozsahu. Jsme teprve na začátku tohoto projektu," dodal. Další informace o snižování nákladů banka poskytne při zveřejnění hospodářských výsledků za třetí čtvrtletí. Na konci června firma zaměstnávala téměř 59.000 lidí.

V prvním pololetí se čistý zisk společnosti meziročně propadl o 60 procent na 277 milionů eur (zhruba sedm miliard Kč). Raiffeisen Bank International je druhou největší bankou v rozvíjejících se evropských ekonomikách. Ve střední a východní Evropě soupeří zejména s finančními domy UniCredit Bank Austria a Erste Group Bank.

Lidovky.cz, ČTK