20. ledna 2015 7:18, aktualizováno  10:52 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Raiffeisen prodává ztrátovou online banku Zuno v Česku

Raiffeisen – ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Raiffeisen – ilustrační foto. |

PRAHA Rakouská skupina Raiffeisen Bank International prodává online banku Zuno působící v Česku a na Slovensku. Zuno se potýká s ročními ztrátami v řádu desítek milionů korun a malým objemem poskytnutých úvěrů. Dohromady má zhruba čtvrt milionu klientů.

„Raiffeisen Bank International se rozhodla v důsledku vývoje na evropských bankovních trzích nabídnout Zuno novému investorovi. S jeho příchodem dojde k navýšení zdrojů banky a k plánovanému obnovení expanze na další trhy, na kterou se čtyři roky připravuje,“ řekl mluvčí Zuno Vladimír Michna. 

Zuno podle něj nyní snižuje ztrátu. „Pro klienty banky se nemění vůbec nic. Všechny kampaně, aktivity a projekty Zuno pokračují,“ dodal.

ČTĚTE TAKÉ:

Zájemci o Zuno mohou podat nezávazné nabídky do poloviny února, pak dostanou vybraní uchazeči možnost provést hloubkovou prověrku. Raiffeisen Bank odeslala takzvanou iniciační nabídku i dosavadním konkurentům, uvedly HN. Zuno získalo licenci v Rakousku, takže převzetí bude schvalovat tamní centrální banka, ne Česká národní banka.

Banka Zuno začala působit v roce 2010 na Slovensku, kde má nyní 140.000 klientů, a následující rok v Česku, kde zatím získala asi 90.000 klientů. Patří mezi první online banky působící v regionu střední a východní Evropy, nemá klasické pobočky.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!