2. prosince 2012 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Rakouský podnikatel chce vzkřísit zkrachovalé drogerie Schlecker

Cyklista míjí zavřenou drogerii Schlecker v Berlíně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cyklista míjí zavřenou drogerii Schlecker v Berlíně | foto: Reuters

DÜSSELDORF Rakouský investor Rudolf Haberleitner chce v příštím roce oživit v Německu zhruba 600 bývalých obchodů řetězce drogerií Schlecker. Prohlásil to v rozhovoru pro Handelsblatt Online.

Vídeňský finanční investor má zkušenosti s oživováním firem a v srpnu koupil zhruba 1350 obchodů zkrachovalého Schleckeru v Rakousku a dalších evropských zemích.

Obchody nesou název Dayli a nenabízejí pouze drogistické zboží, ale veškeré zboží denní potřeby, včetně potravin, oblečení elektroniky a služeb. Pokud zboží není v obchodě, lze ho do druhého dne objednat ze skladu.

Cílovou skupinou těchto obchodů jsou starší lidé a mladí lidé bez auta. Stejný koncept plánuje Haberleitner i u obchodů v Německu, napsala agentura DPA.

ČTĚTE TAKÉ:

"Předpokládám, že na konci příštího roku, v závislosti na rychlosti naší expanze, budeme v Německu zaměstnávat 3000 osob," řekl Haberleitner.

Řetězec drogerií Schlecker v lednu vyhlásil platební neschopnost. V Německu měla firma přes 5000 poboček. V Česku měl Schlecker 142 prodejen, které v srpnu převzala firma p.k.Solvent a přestavila je na nový formát Teta kosmetika.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz