Úterý 26. května 2020svátek má Filip 8 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Rakouský podnikatel chce vzkřísit zkrachovalé drogerie Schlecker

Cyklista míjí zavřenou drogerii Schlecker v Berlíně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cyklista míjí zavřenou drogerii Schlecker v Berlíně | foto: Reuters

DÜSSELDORF Rakouský investor Rudolf Haberleitner chce v příštím roce oživit v Německu zhruba 600 bývalých obchodů řetězce drogerií Schlecker. Prohlásil to v rozhovoru pro Handelsblatt Online.

Vídeňský finanční investor má zkušenosti s oživováním firem a v srpnu koupil zhruba 1350 obchodů zkrachovalého Schleckeru v Rakousku a dalších evropských zemích.

Obchody nesou název Dayli a nenabízejí pouze drogistické zboží, ale veškeré zboží denní potřeby, včetně potravin, oblečení elektroniky a služeb. Pokud zboží není v obchodě, lze ho do druhého dne objednat ze skladu.

Cílovou skupinou těchto obchodů jsou starší lidé a mladí lidé bez auta. Stejný koncept plánuje Haberleitner i u obchodů v Německu, napsala agentura DPA.

ČTĚTE TAKÉ:

"Předpokládám, že na konci příštího roku, v závislosti na rychlosti naší expanze, budeme v Německu zaměstnávat 3000 osob," řekl Haberleitner.

Řetězec drogerií Schlecker v lednu vyhlásil platební neschopnost. V Německu měla firma přes 5000 poboček. V Česku měl Schlecker 142 prodejen, které v srpnu převzala firma p.k.Solvent a přestavila je na nový formát Teta kosmetika.

,
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

BIO příkrmy zdarma? Zapojte se do našeho velkého testu s Nestlé
BIO příkrmy zdarma? Zapojte se do našeho velkého testu s Nestlé

Rozdáváme 50 kusů vanilkové a 50 kusů banánové kaše, spolu se 100 ovocných kapsiček v šesti příchutích. Vyberte si, kterou kaši a kapsičku byste chtěli dostat (od každé kapsičky máme omezený počet kusů, takže vám může přijít i jiná příchuť). K oběma produktům pak musíte do 14 dnů od jejich obdržení napsat recenzi na stránky eMimino.cz. Na podrobnostech se s vámi domluvíme v soukromé zprávě.