20. dubna 2009 17:21 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Rakušané hledají superprase

Vedle ideální figury budou čuníci předvádět i své dovednosti a sportovní vlohy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vedle ideální figury budou čuníci předvádět i své dovednosti a sportovní vlohy. | foto: Reprofoto

VÍDEŇ Čtyři rakouští čuníci ode dneška soutěží v netradiční reality show Pigbrother (Prasečí bratr) o titul superprasete. Čtveřici pašíků ze statku v hornorakouského Helfenbergu bude dva měsíce zabírat webová kamera a jejich záběry živě přenášet na internet. O titul se ucházejí bystrý šibal Fredi, filozoficky založený Pauli, zvědavá modrooká Lilly a zkušená "harcovnice" podobných soutěží Piggy.

Ta před nedávnem s velkým náskokem zvítězila v prasečí soutěži krásy, uvádějí organizátoři v jejím profilu. Z něj je možné si stáhnout i fanouškovskou kartu s autogramem svého prasečího idolu.

Pro svého favorita mohou zájemci hlasovat na stránkách www.pigbrother.at.

Vedle ideální figury budou čuníci před kamerou každý týden předvádět i své dovednosti a sportovní vlohy. Při takzvané prasečí olympiádě na ně čeká například fotbal nebo turnaj s pěnovou kostkou. Finálovou disciplínou bude typicky prasečí - vážení, který ze soutěžící nejvíce přibral.

Netradiční reality show, která svým názvem odkazuje na celosvětově populární pořad Big Brother, je reklamou na kulinářský festival, který se uskuteční na nedalekém hradě Piberstein 6. a 7. června. Kdo si v internetovém hlasování vsadí na vítěze, může mimo jiné získat vstupenky na třetí ročník těchto slavností jídla.

Rakouští pašíci nejsou prvními zvířaty, která se stala hvězdami reality show. Český rozhlas například tři roky vysílal na internetu přímé přenosy goril z pražské zoo pod názvem Odhalení. Cílem tohoto projektu, který nyní pokračuje natáčením goril žijících v africké rezervaci, ale je upozornit na tento ohrožený druh živočichů.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz