8. června 2011 17:17 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Realitky bohatnou na lidech ve finanční tísni

Peníze a nemovitosti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Peníze a nemovitosti. | foto: Shutterstock

PRAHA Lidé ve finanční tísni čím dál častěji nabízí v Česku své nemovitosti k odkupu realitním kancelářím. Výkupní cena přitom může být až o třetinu nižší, než odpovídá obvyklým cenám na trhu. Pro některé realitní zprostředkovatele se tak výkupy domů a bytů staly lukrativním obchodem.

"Typickým nabízejícím zboží do výkupu je každý, kdo nutně potřebuje peníze. Počínaje člověkem se základním vzděláním až po manžele, kdy jeden je lékař a druhý právník," uvedl spolumajitel realitní kanceláře M&M Reality Miroslav Jonáš.

ČTĚTE TAKÉ:


Realitní kancelář M&M Reality sdělila, že počty letošních výkupů se jí ke konci května zvýšily na 277 ve srovnání se 102 výkupy za stejné období roku 2010. Růst výkupů potvrdila i společnost Realitní kancelář Sting nebo Next Reality Group.

Počet výkupů se podle realitních kanceláří nezastaví ani po zbytek roku. "Díky popularitě této služby, většímu zájmu klientů a našemu rozšiřování počítáme s nárůstem do konce roku o deset až 20 procent," řekl obchodní ředitel Next Reality Group Robert Hanzl. Realitní kancelář Sting odhaduje, že celkový letošní počet výkupů nemovitostí se zvýší o 30 procent.

Z hlediska tržeb výkupy tvoří stále jen menší část příjmů "realitek". U Next Reality Group se podílí výkupy na celkových tržbách z 22 procent, u M&M Reality je to 12 procent.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!