11. února 2013 16:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Rebel-trafikant Šnajdr povýšil, stal se předsedou dozorčí rady Čepra

Marek Šnajdr | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marek Šnajdr | foto: ČTK

PRAHA Bývalý poslanec za ODS Marek Šnajdr byl zvolen předsedou dozorčí rady státní společnosti Čepro. Další změnou ve vedení státního podniku je přestup vedoucího odboru obchodu Martina Vojtíška do čela představenstva.

Čepro oznámilo změny ve složení dozorčí rady. Jejími novými členy se stali Jiří Neumann a Zdeněk Blažek. Šnajdr, který byl do dozorčí rady jmenován v prosinci, se nyní stal jejím předsedou.

Omluva za trafiky

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová vystoupila 16. května v Praze na briefingu k případu poslance ČSSD a středočeského hejtmana Davida Ratha.

Předsedkyně Poslanecké sněmovny a místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová minulý týden uvedla, že jí vadí dobře placená místa ve státních firmách pro bývalé poslance její strany Šnajdra a Fuksu, zmínila také bývalého ministra obrany za ODS Alexandra Vondru. "To považuju za kompromis, který šel přes čáru, za hranu," uvedla. Podle ní jde o chybu, za kterou se omluvila. ČTĚTE VÍCE

Šnajdr patřil do trojice poslanců za ODS, kteří se na podzim pustili do střetu s premiérem Petrem Nečasem (ODS).

Kvůli svému odporu k vládnímu daňovému balíčku nakonec tito poslanci odešli ze Sněmovny.

Šnajdr byl ale krátce poté jmenován do dozorčí rady Čepra a jeho kolega Ivan Fuksa zamířil do čela Českého Aeroholdingu a.s. Ohledně třetího člena skupiny Petra Tluchoře média spekulovala, že získá místo ve společnosti ČEZ, Tluchoř to ale odmítá.

Novým obchodním ředitelem a členem představenstva Čepra se stal dosavadní vedoucí odboru obchodu Martin Vojtíšek.

Hlavním úkolem pro devětatřicetiletého Vojtíška, který působí v Čepru od roku 2005, bude udržet ekonomické výsledky společnosti i v době klesající spotřeby pohonných hmot. Zároveň bude mít za cíl zachovat podíl firmy na trhu v extrémně konkurenčním prostředí.

Vondra v Českém Aeroholdingu

Exministr Alexandr Vondra zamířil do dozorčí rady Českého Aeroholdingu. Společně s Jiřím Miklem v pondělí vystřídali odcházející členy rady Pavla Kohouta a Jakuba Hodináře.

Někdejší velvyslanec v USA a ministr pro evropské záležitosti Vondra loni z ministerstva obrany odešel oslabený táhnoucí se aférou Promopro a po prohraných senátních volbách.

Jeho nástup do holdingu zřejmě končí spekulace o jeho možném návratu do diplomacie, například na velvyslanecký post v Rusku či v Kanadě.

Centrální tankoviště ropy v Nelahozevsi.

Centrální tankoviště ropy v Nelahozevsi.

Čepro provozuje síť 1133 km produktovodů o celkovém objemu 47 000 metrů krychlových. K dispozici má 650 skladovacích nádrží, jejich kapacita je 1,76 milionu metrů krychlových.

Čepro provozuje po celé zemi 191 čerpacích stanic EuroOil. V roce 2011 činily tržby společnosti 46 miliard eur.

Lidovky.cz, ČTK