Pondělí 1. června 2020svátek má Laura 20 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Řebíček mlží: na Slavii si prý půjčil od dětí

Aleš Řebíček | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Aleš Řebíček | foto: ČTK

PRAHA Bývalý ministr dopravy Aleš Řebíček přišel s kuriozním vysvětlením toho, kde získal peníze na nákup fotbalového klubu Slavia Praha. Podnikatel, který bývá spojován s neprůhlednými tendry a s přihráváním státních zakázek spřáteleným firmám, prohlásil, že si na Slávii půjčil od svých dětí.

Řebíček an tiskové konferenci uvedl, že do Slavie investoval vlastní finanční zdroje. "No ani ne tak vlastní, ale půjčil jsem si na to od dětí. A dokud mě nezbaví svéprávnosti, tak to vydrží," uvedl. "Bude mě to bavit, dokud si nesplním cíl, který jsem si dal. Tedy vrátit Slavii na výsluní."

Kdo je Aleš Řebíček

Aleš Řebíček (44 let) zastával
v letech 2006 - 2009 funkci ministra dopravy České republiky.

Za ministrování získala jeho bývalá firma Viamont lukrativní státní zakázky. Když Řebíček firmu prodával, šlo o bezvýznamnou regionální společnost, podnik ale začal raketově růst hned poté, co Řebíček usedl do křesla ministra dopravy.

Kritizovány byly i předražené tendry ministerstva na výběr advokátních kanceláří nebo mýto provozované společností Kapsch. Řebíček má podle policie úzké kontakty na uprchlého podnikatele Tomáše Pitra.

Nikdy z ničeho nebyl obviněn.

Svého kroku vstoupit do Slavie nelituje i proto, že věří, že pomohl zachránit klub před zánikem. "Dluhy máme prakticky všechny zaplacené. Ke Karlu Jarolímovi je tam závazeček směrem k titulům, ale jsme spolu v kontaktu a domluvení, takže tam není problém. A kluci už dostávají výplaty normálně," uvedl k hospodaření klubu.

Sponzoři se nehrnou
Největším problémem podle něj je získávání sponzorů. "Je pravda, že útoky na jméno Řebíček nám se sháněním sponzorů nepomáhají. Ten problém tam je," prohlásil. "Také se čeká, jak dopadne loterijní zákon. Teď třeba jednáme o prodloužení smlouvy s Travel Service. Ale ta doba na sponzoring je špatná," uvedl.

V dnešní době se prý už ani nejedná o sponzoring jako spíše o mecenášství. "Nejsou tu silné státní podniky, které by dávaly peníze bez problémů. Soukromníci váhají. Spíše nám pomáhají lidi, kteří fandí klubu a raději obětují peníze na Slavii, než aby si koupili další dům," uvedl.

PSALI JSME O ŘEBÍČKOVI A SLAVII

"Ale i tak máme letošní rok pokrytý a rozpočet průběžně plníme," dodal Řebíček, který se stal majoritním vlastníkem klubu začátkem srpna.

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!