29. června 2011 10:02, aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Řecká stávka zpozdila letadlo z Česka

Letadlo ČSA. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo ČSA. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Dnešní pokračující stávka leteckých dispečerů v Řecku zatím zpozdila jedno letadlo Českých aerolinií. Jedná se o spoj na Krétu, který může být odložený až o šest hodin.

Pravidelné spoje Českých aerolinií aktuální situace v Řecku nijak neovlivňuje. V případě charterového spoje HOLIDAYS Czech Airlines na Krétu došlo k úpravě odletových časů. 

"Cestující jsou odbaveni, dostali občerstvení, očekáváme odlet přibližně ve 12:00 hodin. Letadlo bude vypraveno o přibližně o celkem 6 hodin později, než bylo v původním plánu (z toho o 4 hodiny později oproti dnešnímu předpokladu). V této souvislosti se opozdí i zpáteční spoj z Heraklionu," řekla Lidovkám.cz mluvčí skupiny ČSA Hana Hejsková.

Dnešní stávka v Řecku si celkem vyžádala posunutí letového plánu u devíti letů. Letecké společnosti a cestovní kanceláře pasažéry o změně letových časů dopředu informovaly.

Čtěte také:


"Nezaznamenali jsme žádná zpoždění, letadla Travel Service létají podle plánu," řekla ČTK naopak mluvčí této letecké společnosti Vladimíra Dufková. Od půlnoci do rána zatím podle jejích informací odletěly čtyři zpáteční lety a zbytek letadel poletí později.

Stávka ráno a odpoledne
Plánovaná stávka podle Dufkové kopíruje úterní rozvrh, tedy probíhá ráno mezi 7:00 a 11:00 a odpoledne mezi 17:00 a 21:00. Travel Service má na dnešek naplánováno 12 letů do Řecka, sedm z nich musela společnost kvůli stávce posunout. ČSA podle Hejskové musely změnit plánovaný odlet u dvou zpátečních letů.

Do Řecka dnes odlétá přibližně 30 letů s více než 3000 českých turistů, řekl dnes v České televizi mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Tomio Okamura. Zájezdy do Řecka jsou podle něj nyní nejlevnější v historii.

Řecko loni navštívilo 360.000 českých turistů a na žebříčku nejvíce navštěvovaných zemí pro letní dovolenou zaujímá čtvrtou příčku. Většina českých turistů ale směřuje na řecké ostrovy, kde většinu místních obyvatel živí turistický ruch a kde protivládní protesty téměř nejsou.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz