23. května 2011 12:16 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Řecko má hotovost jen do poloviny července. Pak přijde krach

Stávku vyhlásily odborové svazy na protest proti pokračujícím vládním úsporným opatřením | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stávku vyhlásily odborové svazy na protest proti pokračujícím vládním úsporným opatřením | foto: Reuters

BRUSEL Řecko má dostatek hotovosti jen do poloviny července. Uvolnění další části z loni přislíbené pomoci je tak životně důležité, jinak země zbrankrotuje. Píše o tom dnes s odvoláním na nejmenované zdroje řecký deník Kathimerini.

V Řecku nyní působí společná mise Evropské unie a Mezinárodního měnového fondu. Mise má rozhodnout, zda mezinárodní společenství uvolní dalších 12 miliard eur ze 110 miliard eur, které členské země eurozóny a MMF přislíbily loni v květnu.

Čtěte také:

Řekové ovšem neplní dohodnuté podmínky pomoci a další peníze nedostanou, dokud vláda nepřijme další úsporná opatření a neprodá část státního majetku soukromým investorům.

Řecký premiér Jorgos Papandreu by měl dnes navržená opatření projednat s vládním kabinetem a v úterý se sejde se zástupci opozice. Ve středu Papandrea čeká další jednání s experty EU a MMF a poté by měl vystoupit v televizi s dlouho očekávaným projevem k národu.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!