26. července 2012 12:40 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Řecko chce ušetřit 11,7 miliardy eur. Plán předloží věřitelům

Vlajky Řecka a EU před Akropolí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlajky Řecka a EU před Akropolí | foto: Reuters

ATÉNY Řecká vláda sestavila na příští dva roky plán úspor v celkovém objemu 11,7 miliardy eur (asi 299 miliard Kč). Další úspory po Řecku požadují jeho zahraniční věřitelé, kterým chce vláda plán předložit, až jej schválí předsedové koaličních stran.

To by mělo být odpoledne. Řekl to představitel řeckého ministerstva financí, na něhož se odvolává agentura Reuters.

ČTĚTE TAKÉ:

"Vláda návrh dokončila a odpoledne jej předloží politickým lídrům," řekl činitel. Se šéfy koaličních stran bude jednat premiér Antonis Samaras, který má dnes na programu více schůzek. Setkal se jednak s představiteli takzvané trojky zahraničních věřitelů, tedy Evropské komise (EK), Evropské centrální banky (ECB) a Mezinárodního měnového fondu (MMF), a odpoledne má jednat i s předsedou EK José Barrosem.

Jakmile návrh schválí řečtí političtí lídři, vláda jej předloží k posouzení zástupcům trojky. "Žádná záležitost nebyla s trojkou uzavřena. Je zde ale dobrá vůle a my jsme na dobré cestě," řekl činitel po schůzce mezi ministrem financí a zástupci trojky. "Máme kompletní návrh, ale zatím jsme jim ho nepředložili. Nastínili jsme základní postupy a směr," doplnil činitel.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!