24. září 2013 11:09, aktualizováno  11:32 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Šéf pražského dopravního podniku chce rezignovat. Měl neshody s radou

Generální ředitel pražského dopravního podniku Milan Křístek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Generální ředitel pražského dopravního podniku Milan Křístek | foto: ČTK

PRAHA Generální ředitel pražského dopravního podniku Milan Křístek dnes nabídl rezignaci. Šéf největší městské firmy sdělil, že chce skončit k 30. listopadu. Důvodem jeho rozhodnutí jsou vztahy s radou hlavního města.

Informoval o tom server Česká pozice.cz. Křísek stál v čele podniku se zhruba 10 000 zaměstnanci a ročními tržbami kolem 16 miliard korun přibližně rok.

ČTĚTE TAKÉ:

"Nabídl jsem dnes vlastníkovi k 30. listopadu svoje funkce a budu nyní čekat, jak se zachová," uvedl Křístek v textové zprávě zaslané ČTK. Do problémů s radnicí se dostal po květnovém pádu pražské koalice ODS a TOP 09. Tehdy v radě hlavního města přišel o důležitého spojence, radního pro dopravu Josefa Noska (ODS).

Pokud město jeho rezignaci přijme, bude Křístek v čele pražského dopravního podniku působit přesně třináct měsíců. Nekdejší manažer ve společnosti T-Mobile totiž do funkce nastoupil loni na začátku listopadu.

DPP je podle počtu zaměstnanců největší městskou firmou v ČR. Společnost provozuje tři linky metra o celkové délce 59,4 kilometru, dále 539,8 kilometru tramvajových tratí a 1798 kilometrů autobusových linek. Hospodaření podniku negativně ovlivňuje řada v minulosti uzavřených zakázek, některé z nich prověřuje policie.

Lidovky.cz, ČTK

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?