20. října 2014 11:50 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Reeboku bude bez Adidasu líp, tvrdí asijské fondy. Chtějí značku koupit

Boty značky Reebok. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Boty značky Reebok. | foto: OlegDoroshin / Shutterstock.comShutterstock

CANTON (USA) Skupina investičních fondů z Asie a Blízkého východu se chystá předložit německé společnosti Adidas návrh na převzetí značky Reebok za zhruba 2,2 miliardy dolarů. V přepočtu je to zhruba 47,4 miliardy korun. Zprávu přinesl americký deník Wall Street Journal.

Na americkou značku má podle zdrojů listu spadeno hongkongská společnost Jynwel Capital spolu s investičními fondy spojenými s vládou arabského emirátu Abú Zabí nabídnout transakci v nejbližších dnech správní radě německé firmy.

Investoři chtějí údajně argumentovat tím, že Reebok by si vedl lépe, kdyby byl samostatně řízenou firmou, podobně jako před rokem 2005, než jej Adidas koupil. Zástupci Adidasu zatím zprávu nekomentovali a mluvčí Jynwel Capital se k ní odmítl vyjádřit konkrétně.

ČTĚTE TAKÉ:

Investoři chtějí podle listu zachovat nynější strategii Reeboku a i jeho současné vedení. Chtějí ale firmě poskytnout více peněz na marketing a rozšíření prodejní sítě.

Skupina údajně kontaktovala management Reeboku už loni s návrhem založit společný podnik s dalšími prémiovými značkami pro fitness a vybudovat v USA a ve světě desítky prodejen.

Adidas je druhým největším výrobcem sportovních oděvů a obuvi na světě po společnosti Nike. Firmu Reebok koupil v srpnu 2005 za 3,8 miliardy dolarů. Zpočátku bylo spojení úspěšné, později se ale značka Reebok dostala do potíží.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz