11. dubna 2011 13:51 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

RegioJet už hledá stevardky, vyjede v létě

Radim Jančura. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radim Jančura. | foto: Lidové noviny

PRAHA Společnost RegioJet, která spadá pod Student Agency Radima Jančury, plánuje nasazení svých žlutých vlaků na trase Praha-Ostrava letos v létě. Přesné datum i počet vlaků sice zatím z obchodních důvodů tají, nicméně už zahájila nábor stevardek, které budou cestující v soupravách obsluhovat.

Bližší informace bude společnost uvádět postupně, stejně tak termín, kdy žluté vlaky vyjedou, sdělil Lidovkám.cz tiskový mluvčí Aleš Ondrůj. "Je to především z obchodních důvodů, protože je RegioJet bezdotační a my do toho jdeme na naši vlastní podnikatelské riziko," vysvětlil Ondrůj.

Čtěte také:


Společnost už začala podnikat své první "železniční" kroky. Otevírá svou první pobočku na pražském Hlavním nádraží, kde bude ve spolupráci s Deutsche Bahn prodávat mezinárodní jízdenky. V červnu pak plánuje otevření další pobočky, zatím neznámo kde.  Zatím není ani jasné, kolik spojení z plánovaných osmi denně nakonec skutečně z Prahy do Ostravy vyjede a jaký bude jízdní řád.

Požadavky na palubní personál jsou vysoké
Společnost už ale zveřejnila inzerát, ve kterém hledá palubní stevardky. Ty budou zákazníkům nabízet denní tisk, občerstvení a poskytovat infromace o trase. Počítá se s počtem jedné stevardky či stevarda na vagón.

Požadavky na palubní personál má RegioJet vysoké. "Na funkci stevardky požadujeme usměvavé, velmi dobře vypadající a komunikativní mladé lidi. Pro nás jsou metou letecké společnosti jako např. Emirates a další prestižní letečtí dopravci," uvedl Lidovkám.cz Ondrůj. Samozřejmostí pro uchazeče je pak středoškolské vzdělání s maturitou, dobrá úroveň angličtiny a časová flexibilita.

Samotné výběrové řízení se pak podle Ondrůje bude konat na přelomu dubna a května ve splupráci s Ekonomickou fakultou Vysoké školy báňské v Ostravě.

RegioJet nabírá nové zaměstnance také na Slovensku, kde koncem loňského roku uzavřel devítiletou smlouvu na dotovaný provoz osobních vlaků mezi Bratislavou a Komárnem. Na trasy nasadí soupravy Talent od kanadského výrobce Bombardier. První soupravy by na trať měly vyjet v březnu 2012.

, Lidovky.cz

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.