16. března 2017 9:55 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Rekordní bonus pro škodováky. Letos dostanou navíc až 90 tisíc

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 3Diskuse
Výroba modelu Superb v Kvasinách. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výroba modelu Superb v Kvasinách. | foto: Škoda Auto

MLADÁ BOLESLAV Zaměstnanci automobilky Škoda Auto dostanou letos rekordní bonus ve výši 41 tisíc korun hrubého. Jde tak o meziroční nárůst o 37 procent. Kromě výplaty variabilního bonusu obdrží již dohodnutou jednorázovou platbu ve výši čtyř tisíc.

Za duben tak zaměstnanci v květnu obdrží ke svému platu dalších 45 tisíc korun, píše týdeník Škodovácky odborář. Průměrná hrubá dělnická mzda je ve Škodovce přibližně 36 tisíc.

Bonus je odvozený od hospodářského výsledku firmy a růstu tarifních mezd v roce 2016. Výši bonusu vyjednali odboráři v rámci kolektivního vyjednávání v pondělí 13. března.

Celkový letošní roční bonus tak v průměru u zaměstnanců s plným nárokem na něj, včetně zohlednění jednorázové platby, dosáhne 90 tisíc, což je rekordní hodnota jak v historii společnosti, tak i zcela mimořádná částka v celostátním měřítku, píše týdeník.

Modernizovaný model Rapid Spaceback dostane nová světla, benzinový tříválec a připojení k internetu.
Modernizovaný model Rapid Spaceback dostane nová světla, benzinový tříválec a připojení k internetu.

Provozní zisk automobilky Škoda Auto se loni zvýšil o 30,9 procenta na 1,2 miliardy eur (32,4 miliardy korun). K růstu přispěla zejména optimalizace nákladů a pozitivní mix objemu prodeje a nabídky produktů. Tržby se zvýšily o 9,8 procenta na 13,7 miliardy eur, uvedla to mateřská skupina Volkswagen.

Škoda Auto provozuje tři výrobní závody v České republice. Vyrábí také v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Zaměstnává zhruba 27 tisíc lidí, z toho přes 20 tisíc v Mladé Boleslavi.

ČTK
  • 3Diskuse
Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!