Pátek 6. prosince 2019svátek má Mikuláš 1 °C polojasno Předplatné LN
16. března 2017 9:55 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Rekordní bonus pro škodováky. Letos dostanou navíc až 90 tisíc

Výroba modelu Superb v Kvasinách. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výroba modelu Superb v Kvasinách. | foto: Škoda Auto

MLADÁ BOLESLAV Zaměstnanci automobilky Škoda Auto dostanou letos rekordní bonus ve výši 41 tisíc korun hrubého. Jde tak o meziroční nárůst o 37 procent. Kromě výplaty variabilního bonusu obdrží již dohodnutou jednorázovou platbu ve výši čtyř tisíc.

Za duben tak zaměstnanci v květnu obdrží ke svému platu dalších 45 tisíc korun, píše týdeník Škodovácky odborář. Průměrná hrubá dělnická mzda je ve Škodovce přibližně 36 tisíc.

Bonus je odvozený od hospodářského výsledku firmy a růstu tarifních mezd v roce 2016. Výši bonusu vyjednali odboráři v rámci kolektivního vyjednávání v pondělí 13. března.

Celkový letošní roční bonus tak v průměru u zaměstnanců s plným nárokem na něj, včetně zohlednění jednorázové platby, dosáhne 90 tisíc, což je rekordní hodnota jak v historii společnosti, tak i zcela mimořádná částka v celostátním měřítku, píše týdeník.

Modernizovaný model Rapid Spaceback dostane nová světla, benzinový tříválec a...
Modernizovaný model Rapid Spaceback dostane nová světla, benzinový tříválec a...

Provozní zisk automobilky Škoda Auto se loni zvýšil o 30,9 procenta na 1,2 miliardy eur (32,4 miliardy korun). K růstu přispěla zejména optimalizace nákladů a pozitivní mix objemu prodeje a nabídky produktů. Tržby se zvýšily o 9,8 procenta na 13,7 miliardy eur, uvedla to mateřská skupina Volkswagen.

Škoda Auto provozuje tři výrobní závody v České republice. Vyrábí také v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Zaměstnává zhruba 27 tisíc lidí, z toho přes 20 tisíc v Mladé Boleslavi.

ČTK