5. března 2012 15:22 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Renault a Nissan brzy ovládnou ruský AvtoVAZ

Lada Granta na mezinárodní přehlídce aut a komponentů Interauto v Moskvě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lada Granta na mezinárodní přehlídce aut a komponentů Interauto v Moskvě | foto: Shutterstock

FRANKFURT NAD MOHANEM Francouzský výrobce automobilů Renault a jeho japonský partner Nissan Motor chtějí v brzké době uzavřít dohodu o získání kontrolního podílu v největší ruské automobilce AvtoVAZ.

Informoval o tom dnes německý list Frankfurter Allgemeine Zeitung s odvoláním na podnikové zdroje.

ČTĚTE TAKÉ:

Dohoda by podle listu mohla být podepsána na ženevském autosalonu, který začne tento týden. Skupina Renault-Nissan by podle agentury DPA díky této transakci předstihla v prodeji rivala Toyota Motor a stala se třetím největším výrobcem automobilů na světě za konkurenty General Motors a Volkswagen.

Renault již v AvtoVAZu vlastní čtvrtinový podíl a pracuje na modernizaci hlavního závodu ruské automobilky v Togliatti. V tom by měla být časem zahájena výroba vozů založených na rumunské značce Dacia, která patří Renaultu, píše DPA.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

AvtoVAZ, jenž vyrábí vozy se značkou Lada, se v roce 2009 dostal na pokraj bankrotu kvůli prudkému poklesu domácí poptávky po automobilech v důsledku světové hospodářské a finanční krize. Před krachem ho zachránila ruská vláda. Podpora přišla rovněž ze strany Renaultu.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!