23. dubna 2012 14:36 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Renault udělal první krok ke vstupu na čínský trh

Renault čelí špionáži | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Renault čelí špionáži | foto: Reuters

PEKING Francouzská automobilka Renault uzavřela předběžnou dohodu o založení společného podniku v Číně s čínskou společností Dongfeng Motor Group. Na mezinárodním autosalonu v Pekingu to řekl zástupce Renaultu. Je to první krok ke vstupu Renaultu na největší automobilový trh světa.

Dongfeng Motor Group

Dongfeng je druhý největší výrobce automobilů v Číně. Je také čínským výrobním partnerem japonského Nissanu, který je od konce 90. let aliančním partnerem Renaultu. Společná továrna Renaultu a Dongfeng má mít roční kapacitu 200 až 300 000 vozů, sdělil ředitel čínské pobočky Renaultu Kacumi Nakamura.

"Rámcovou smlouvu jsme podepsali v březnu," řekl Nakamura.

Před předložením plánu společného podniku k oficiálnímu schválení musí obě strany sjednat konečnou dohodu, dodal Nakamura. Neřekl ale, kdy se tak stane.

Nakamura uvedl, že Renault začne v Číně vyrábět jeden model vozu v nižším objemu a postupně bude produkci zvyšovat až na plnou kapacitu závodu.

Rámcová dohoda také podle zdrojů agentury Reuters zahrnuje plány společné produkce elektrických vozů a automobilů typu SUV.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz