13. ledna 2017 12:50 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Dieselgate pokračuje. Paříž začala vyšetřovat kvůli emisím Renault

Logo Renault (Ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo Renault (Ilustrační foto) | foto: Reuters

PAŘÍŽ  Pařížská prokuratura zahájila vyšetřování automobilky Renault kvůli podezření na manipulace s emisními testy. V pátek to řekl zdroj z úřadu státního zástupce. Vyšetřování bylo zahájeno na podnět francouzského úřadu pro ochranu spotřebitelů.

Úřad pro spotřebitele loni v listopadu předal prokuratuře poznatky ohledně podezření, že Renault mohl manipulovat s emisemi oxidů dusíku u některých naftových modelů. Předané materiály podle zdroje obsahují dokumenty, které policie zabavila při raziích na pracovištích Renaultu, záznamy rozhovorů s představiteli podniku a výsledky nezávislého testování vozů Renault.

Akcie Renaultu po zprávě klesly až o více než čtyři procenta. Firma se zatím ke zprávě nevyjádřila. V listopadu Renault v krátkém prohlášení uvedl, že jeho motory vyhovují evropským zákonům.

Automobilové emise se předloni dostaly do centra pozornosti, když německý koncern Volkswagen přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě nainstaloval software umožňující manipulovat s testy zaměřenými na emise oxidů dusíku. Tento týden USA obvinily skupinu Fiat Chrysler z obcházení emisních testů pomocí softwaru u zhruba 100.000 naftových vozů, společnost ale tato obvinění odmítla.

ČTK
J. Řezníček Západ = podvod! 21:47 13.1.2017

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz