25. února 2016 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Revoluce v bankovnictví? Z Komerční banky se stala první banka v ‚hodinkách‘

Apple Watch, ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Apple Watch, ilustrační foto. | foto: Reuters

PRAHA Komerční banka je prvním finančním ústavem v Česku, který přichází s aplikací pro chytré hodinky Apple Watch. Aplikace se přitom objevuje v momentě, kdy se v zemi začala oficiálně prodávat zařízení s logem nakousnutého jablka. V současnosti nabízí aplikace v hodinkách tři základní funkce: ukáže aktuální zůstatek na vybraném běžném účtu, zobrazí poslední tři transakce a mapu bankomatů.

„Jde zatím o úvodní sadu funkcí, které budeme rozšiřovat. Konkrétně nyní připravujeme update, který umožní takzvané ‚glances‘, tedy rychlé náhledy zůstatku na běžném účtu. Zároveň plánujeme prodloužit historii transakcí ze tří položek až na desítky,“ říká mluvčí banky Pavel Zúbek.

Banka dává šanci podílet se na zdokonalování aplikace i svým klientům. Vyzvala je, aby na sociálních sítích Facebook a Twitter sdíleli nápady, co do aplikace ještě přidat nebo co vylepšit.

Paradoxní přitom je změna v přístupu banky. V minulosti, kdy některé banky koketovaly s mobilním bankovnictvím například pomocí dnes již neexistující technologie WAP, Komerční banka preferovala obsluhu klientských účtů na dálku přes zákaznické call centrum. Dnes je ale situace zcela odlišná. Komerční banka jako jedna z prvních na českém trhu přistoupila loni vlétě k využití biometrických dat. Do její aplikace Mobilní banky se tak lze na telefonech značky iPhone přihlásit pomocí otisku prstu – Touch ID.

Nemusí přitom zůstat jen u telefonů a hodinek s logem nakousnutého jablka. „Přemýšlíme i nad novinkami pro ostatní platformy, např. přihlášení pomocí otisku prstu na telefonech s operačním systémem Android,“ říká mluvčí banky Pavel Zúbek.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!