11. listopadu 2009 15:54 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

'Revoluce za revoluční ceny.' Firmy zneužívají výročí v reklamě

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 9Diskuse
Z listopadových dnů 1989 v Praze na Václavském náměstí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Z listopadových dnů 1989 v Praze na Václavském náměstí. | foto: ČTK

PRAHA Kulaté výročí 17. listopadu 1989 si letos nenechaly ujít některé české firmy, které téma sametové revoluce a pádu komunistického režimu využívají při propagaci svých výrobků a služeb.

Lidé mohou v listopadu využít například "revoluční slevy" na některé výrobky či si pořídit cenově zvýhodněné letenky do zemí, ve kterých stále panuje komunistická totalita.

Listopadovou revoluci v roce 1989 ve svých novinových inzerátech zmiňuje firma Albion, která zákazníkům příští týden nabídne "cenovou revoluci" v podobě polovičního snížení cen bazénů a jejich zastřešení. Slevy vedení firmy zdůvodnilo právě 20 lety od pádu komunismu, díky kterému se firma mohla dostat mezi hlavní hráče na evropském trhu s bazény.

Kulaté výročí sametové revoluce zahrnulo do svých propagačních akcí také šest pražských poboček knihkupectví Neoluxor, kam lidé mohou 17. listopadu přinést knihy propagující komunistickou totalitu a výměnou dostanou dvacetiprocentní slevu na nákup nových knih.

"Dáváme možnost se chytře zbavit totalitní knihy výměnou za publikace vydané ve svobodné zemi. Knihy, které nám zákazníci v úterý přinesou, umístíme do archivu, kam patří," sdělil dnes ČTK spolumajitel knihkupectví Jiří Jirásek.

Netradiční akce se týká socialistické beletrie nebo publikací o marxismu a leninismu, které byly vydány mezi roky 1948 až 1989. Lidé mohou odevzdat například Dějiny KSSS, Čítanku vědeckého komunismu nebo legendární knihu Timur a jeho parta.

Limitovanou nabídku zlevněných letenek k 20. výročí pádu komunismu v těchto dnech nabízí společnost Student Agency. "Komu chybí staré časy, ať letí...

Na Kubu," stojí v její internetové reklamě. Inzeráty na zlevněné letenky do Havany za "revoluční ceny" obsahují "usměvavé" písmeno O, které nápadně připomíná část loga Občanského fóra.

Lidovky.cz, ČTK
  • 9Diskuse

Rozdáváme 50 balíčků pracího gelu a aviváže od Feel Eco. Přihlaste se o ně
Rozdáváme 50 balíčků pracího gelu a aviváže od Feel Eco. Přihlaste se o ně

Máme pro vás připraveno 50 pracích gelů a 50 aviváží od značky Feel Eco, které vaše prádlo vyperou čistě a ekologicky. Dopřejte svým dětem hygienicky čisté prádlo bez zatěžování životního prostředí.