11. listopadu 2009 15:54 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

'Revoluce za revoluční ceny.' Firmy zneužívají výročí v reklamě

Z listopadových dnů 1989 v Praze na Václavském náměstí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Z listopadových dnů 1989 v Praze na Václavském náměstí. | foto: ČTK

PRAHA Kulaté výročí 17. listopadu 1989 si letos nenechaly ujít některé české firmy, které téma sametové revoluce a pádu komunistického režimu využívají při propagaci svých výrobků a služeb.

Lidé mohou v listopadu využít například "revoluční slevy" na některé výrobky či si pořídit cenově zvýhodněné letenky do zemí, ve kterých stále panuje komunistická totalita.

Listopadovou revoluci v roce 1989 ve svých novinových inzerátech zmiňuje firma Albion, která zákazníkům příští týden nabídne "cenovou revoluci" v podobě polovičního snížení cen bazénů a jejich zastřešení. Slevy vedení firmy zdůvodnilo právě 20 lety od pádu komunismu, díky kterému se firma mohla dostat mezi hlavní hráče na evropském trhu s bazény.

Kulaté výročí sametové revoluce zahrnulo do svých propagačních akcí také šest pražských poboček knihkupectví Neoluxor, kam lidé mohou 17. listopadu přinést knihy propagující komunistickou totalitu a výměnou dostanou dvacetiprocentní slevu na nákup nových knih.

"Dáváme možnost se chytře zbavit totalitní knihy výměnou za publikace vydané ve svobodné zemi. Knihy, které nám zákazníci v úterý přinesou, umístíme do archivu, kam patří," sdělil dnes ČTK spolumajitel knihkupectví Jiří Jirásek.

Netradiční akce se týká socialistické beletrie nebo publikací o marxismu a leninismu, které byly vydány mezi roky 1948 až 1989. Lidé mohou odevzdat například Dějiny KSSS, Čítanku vědeckého komunismu nebo legendární knihu Timur a jeho parta.

Limitovanou nabídku zlevněných letenek k 20. výročí pádu komunismu v těchto dnech nabízí společnost Student Agency. "Komu chybí staré časy, ať letí...

Na Kubu," stojí v její internetové reklamě. Inzeráty na zlevněné letenky do Havany za "revoluční ceny" obsahují "usměvavé" písmeno O, které nápadně připomíná část loga Občanského fóra.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!