15. ledna 2018 13:56 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Dříve tu bydleli vězni, nyní opět hosté. Rijádský hotel Ritz obnoví za měsíc provoz

Uzavřený vchod do hotelu Ritz-Carlton. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Uzavřený vchod do hotelu Ritz-Carlton. | foto: Reuters

RIJÁD Luxusní hotel Ritz Carlton v Rijádu chce příští měsíc obnovit provoz. Od začátku loňského listopadu sloužil jako vězení pro několik desítek saúdskoarabských prominentů stíhaných za korupci. Hotel v pondělí začal na svých internetových stránkách nabízet rezervace počínaje 14. únorem.

Jeden ze zaměstnanců hotelu řekl, že rezervace jsou nyní k dispozici, ale že „hotel neručí za to, že nebudou zrušeny, protože úřady mohou nechat hotel zavřený z bezpečnostních důvodů déle“.

Telefony do hotelu jsou odpojeny od 5. listopadu. V nejnovější nabídce je nejlevnější apartmá za 2439 rijálů (13 500 Kč) za noc.

Úřady v minulých dnech oznámily, že uzavírají případy zatčených. Mnozí z nich přistoupili na dohodu a jsou ochotni převést na stát část svého majetku, ostatní čeká soud. Podle úřadů se má po vyřešení případů státu vrátit až 100 miliard dolarů (2,1 bilionu Kč), které zatčení údajně nabyli nelegálně.

ČTK