1. října 2014 12:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Čína už se nebojí „rizikového“ iPhonu 6, povolila jeho prodej

Uvedení nového iPhonu na japonský trh. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Uvedení nového iPhonu na japonský trh. | foto: Reuters

PEKING Nová řada chytrých mobilů iPhone smí vstoupit na jeden ze svých klíčových trhů. Čínské regulační úřady měly pochybnosti o bezpečí uživatelů, proto společnosti udělily nezbytnou licenci se zpožděním. Přístroje Phone 6 budou v Číně k dostání od 17. října.

Čínské úřady podezíraly firmu Apple, že své iPhony 6 vyrobila se značným rizikem pro uživatele. To mělo spočívat například ve snadném odhalení polohy majitele. A také v tom, že jsou tyto smartphony údajně náchylné k úniku informací.

I proto zákazníci na jednom z nejdůležitějších trhů propásli možnost koupit si nové iPhony 6 v první prodejní vlně 19. září. Tehdy se dočkali třeba lidé z Německa, USA či Japonska. V úterý ale čínské ministerstvo průmyslu a informačních technologií prodej těchto smartphonů povolilo.

Uvedení nového iPhonu na japonský trh.
Fronta na iPhone v Singapuru.
Lidé čekali na iPhone i v Berlíně.
V Hong Kongu čekají lidé... Jak jinak než s telefony.

Stalo se tak po náročných testech, kterými musely různé verze iPhonu projít. V Číně se začnou prodávat 17. října. Nejlevnější model iPhone 6 s pamětí 16 GB bude stát v přepočtu něco přes 17 tisíc korun.

Nové iPhony jsou oproti svým předchůdcům rychlejší a tenčí. To se podle některých uživatelů ukázalo jako nečekaný a velmi nepříjemný problém.

Na webech a sociálních sítích se minulý týden začaly objevovat fotografie a videa ohnutého iPhonu 6. Někteří majitelé telefonu si všimli toho, že telefon lze snadno poškodit nošením v kapse u kalhot, což nejspíš souvisí se zmíněnou štíhlou konstrukcí telefonu.

ČTĚTE TAKÉ:

mipMichal Pavec

Najdete na Lidovky.cz