5. února 2016 9:34 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Český fond koupí od Poláků web Invia.cz, online jedničku s dovolenými v Česku

Invia.cz nabízí zájezdy do Chorvatska, Itálie a  Řecka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Invia.cz nabízí zájezdy do Chorvatska, Itálie a Řecka. | foto: Shutterstock

VARŠAVA/PRAHA Polský fond MCI Management se údajně dohodl na prodeji největšího internetového prodejce dovolených v Česku Invia.cz. Od Poláků jej kupuje investiční skupina Rockaway Capital za 325 milionů zlotých (1,9 miliardy korun).

S odvoláním na nejmenované zdroje to v pátek podle agentury Reuters napsal polský deník Puls Biznesu.Transakce by podle něj měla být dokončena v tomto čtvrtletí MCI se ke zprávě odmítla vyjádřit a společnost Rockaway ji zatím nekomentovala.

Český Úřad pro ochranu hospodářské soutěže již dříve na svém webu uvedl, že tuto transakci začal posuzovat. Rozhodnout o povolení fúze by měl do konce února.

Společnost Rockaway Capital vedle investic v oblasti internetu podporuje začínající technologické firmy. Působí v Praze, San Francisku a brazilském Sao Paulu. Jediným akcionářem firmy je Jakub Havrlant.

Největší internetový prodejce dovolených v Česku Invia.cz předloni zvýšil meziročně obrat o 34 procent na 3,4 miliardy korun. Cestovní agentura prodala 260 tisíc zájezdů.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!