1. června 2016 17:15 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Roomster obětovali kvůli Kodiaqovi. O spolehlivý model je ale pořád velký zájem

Škoda Roomster. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Škoda Roomster. | foto: Reprofoto

PRAHA/MLADÁ BOLESLAV O model Škoda Roomster je zájem i deset let po uvedení na trh a rok po ukončení výroby. Měsíčně se na trhu prodají řádově desítky až stovky vozů. Nejvíce poptávka po ojetých Roomsterech stoupla loni v srpnu, kdy byla o desetinu vyšší než před ukončením výroby. Vyplývá to z informací prodejců.

Škoda celkově za devět let produkce vyrobila 371 500 vozů MPV Roomster včetně verzí Roomster Scout nebo užitkové verze Praktik. Výrobu loni ukončila, i když se hovořilo o nástupci vycházejícím z nového VW Caddy, do výroby se nakonec nedostal.

„V toto chvíli se plně koncentrujeme především na rozšíření modelové palety směrem k vozům kategorie SUV. Nově připravovaný model Kodiaq představíme již na podzim letošního roku,“ řekl mluvčí Škody Jozef Baláž.

Škoda Roomster
Nové logo automobilky Škoda.

Roomster patří podle statistik německých technických kontrol k nejspolehlivějším škodovkám. Technicky je příbuzný s Fabií druhé generace, má stejné motory i převodovky.

Případné problémy jsou dobře známé a jejich řešení dobře zdokumentované, pozornost je potřeba věnovat celkovému stavu motoru 1.2 HTP, který je v Roomsteru namáhán více než ve Fabii, a dále pak rozvodovým řetězům u motorů 1.2 TSI.

„V obou případech se vyplatí hledat vůz s jasným původem z Česka, po jednom či dvou majitelích a se servisní knížkou. V případě problémů s rozvody u TSI pak autorizované servisy na vozy s doloženou servisní historií poskytují bezplatnou opravu v rámci záruky nebo kulanci, pokud je vůz po záruce,“ uvedli zástupci skupiny autobazarů AAA Auto, kde mají v průměru v nabídce kolem stovky roomsterů.

Škoda Auto v současnosti vyrábí modely Citigo, Fabia, Rapid, Octavia, Yeti a Superb. Ročně dodá zákazníkům přes jeden milion aut.

ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz