26. února 2015 17:34 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Royal Bank of Scotland odchází z Česka. Pobočku prodá, nebo zavře

The Royal Bank Of Scotland | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy The Royal Bank Of Scotland | foto: Shutterstock

PRAHA V Česku bude o banku méně. Tuzemský trh opouští dcera britského finančního ústavu Royal Bank of Scotland (RBS). Výkonný šéf banky, Ross McEwan, řekl u příležitosti zveřejnění výsledků, že „podstatně sníží“ velikost svého investičního bankovnictví v Spojených státech a Asii.

Royal Bank of Scotland má v plánu také zcela opustit trhy a střední a východní Evropy, Blízkého východu a Afriky. Celkem se má stáhnou z 25 zemí, mezi kterými je i Česko. 

„RBS oznámila úmysl stát se silnější, bezpečnější a stabilnější bankou, která bude lépe pokrývat potřeby svých klíčových klientů ve Velké Británii a západní Evropě,“ řekl LN šéf komunikace české RBS, Tomáš Tesař s tím, co se teď v Česku rozmýšlí je, jak bude odchod vypadat. 

„Jediné, co se zvažuje, je forma odchodu - buď prodej, nebo úplné uzavření pobočky,“ dodal mluvčí. Časový rámec zatím ale stanoven nebyl.

Minulý měsíc banka rovněž oznámila odchod ze slovenského trhu. RBS v České republice poskytuje služby korporátním klientům v oblastech transakčního bankovnictví, korporátního úvěrování, obchodního financování a cash managementu.

Více o odchodu RBS z Česka se dočtete v pátečních LN.

Vojtěch Wolf