3. dubna 2013 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Rukavice ani teplé svetry už nekoupíte. V obchodech jsou plavky

Móda, ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Móda, ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Česko poslední dny zasáhlo husté sněžení a napadlo hned několik desítek centimetrů sněhu. Pokud sháníte zimní oblečení, máte ale smůlu. Místo rukavic a zimních bund najdete v obchodech plavky a sluneční brýle.

„Myslím, že jsme prohloupili, když jsme se veškerého zimního oblečení a doplňků zbavili už v lednu,“ říká vedoucí jedné z prodejen společnosti Marks & Spencer.

"Svetry by se dobře prodávaly"

Stejně jako ostatní obchody s oblečením i tento nabízí v současné době už doprodej jarní kolekce a začíná se převlékat do letního. Přestože se venku teploty pohybují okolo bodu mrazu a sněží. „Už před Vánoci jsme měli slevy zimního oblečení a do ledna jsme vyklidili sklady. Pak přišlo na řadu jaro. Zimní kabáty a teplé svetry by se ale ještě teď dobře prodávaly,“ sdělila také vedoucí.

ČTĚTE TAKÉ

Někteří ze zákazníků tak odcházejí z prodejny s prázdnou. „Docela by se hodilo, kdyby měli něco teplejšího. V takovém počasí nemám chuť kupovat si kraťasy a tílko,“ směje se paní Eva v pražském obchodním centru Nový Smíchov.

Plavky a slamáky ve výlohách

„Rozjeď to. Je jaro.“ Takovým nápisem na výloze láká nakupující další ze zdejších módních obchodů. Zákazníci oblečení do čepic a kabátů tak mají možnost procházet okolo figurín v letních sukních a krátkých trikách. O pár kroků dál jsou k vidění dokonce už jen v plavkách a slaměných kloboucích.

„Zimní kus tu nemáme ani jeden už dlouho,“ řekla LN prodavačka Iveta v pražském obchodě firmy Camaieu. Na rukavice nebo teplou bundu se jí přesto v těchto dnech zeptá i několik zákazníků denně. „U nás už nepochodí. Doprodáváme jarní kolekci a rozšiřujeme stojany s plavkami a letní módou,“ dodala prodavačka.

Prodejci si však na méně peněz v pokladnách nestěžují, přestože o Velikonocích byla nákupní centra spíše poloprázdná. „Zpracovávám zrovna seznam top produktů a vedou trika a lehké svetříky. Jarní oblečení prodáváme obecně dobře. Zákazníci se na lepší počasí připravují,“ dodala vedoucí prodejny Marks & Spencer.

Její slova potvrzuje i paní Veronika: „Koupila jsem si triko s krátkým rukávem. Ještě sice zůstane ve skříni, ale brzo už snad zima skončí a budu si ho moct obléknout.“

 

Michaela Těšínská

Autor

Michaela Těšínskámichaela.kabatova@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!