6. srpna 2015 15:10 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

'Runtastický' nákup. Adidas získal fit aplikaci s desítkami milionů uživatelů

Fitness aplikaci Runtastic koupila společnost Adidas. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fitness aplikaci Runtastic koupila společnost Adidas. | foto: Runtastic

HERZONGENAURACH Německá společnost Adidas ví, že proti svému největšímu rivalovi Nike ztrácí na trhu sportovních doplňků. Ve středu učinil krok k „nápravě“: koupil si rakouskou společnost Runtastic, která vyrábí stejnojmennou a velmi úspěšnou sportovní aplikaci.

Touto akvizicí se Adidas dostal ke zhruba 70 milionům lidí, kteří výrobky této firmy používají pro monitorování svých sportovních aktivit, jako je běhání či jízda na kole. Aplikace Runtastic – klíčový produkt společnosti - využívá GPS, sleduje spálené kalorie, vzdálenosti a nabízí deník sportovních výkonů.

Runtastic si Adidas koupil od jejích zakladatelů a dosavadního většinového vlastníka, firmy Axel Springer. Musel sáhnout hluboko do kapsy, Runtastic stál 220 milionů eur, tedy bezmála šest miliard korun.

Touto investicí však alespoň částečně zmírní náskok svého amerického rivala, firmy Nike, která platí za průkopníka elektronického sledování sportovních výkonů – i díky spojení se společností Apple.

Aplikaci Runtastic můžou do svých telefonů instalovat uživatelé nejrůznějších operačních systémů. Firma vyrábí i další výrobky pro sledování sportovní aktivity.

VÝSLEDKY ADIDASU

  • Adidas ve druhém čtvrtletí 2015 zvýšil provozní zisk o téměř osm procent na 234 milionů eur.
  • Těžil ze silné poptávky v západní Evropě a Číně i ze slabšího kurzu eura.
  • Celkové tržby společnosti, která je největším výrobcem sportovního zboží v Evropě, stouply o patnáct procent na 3,9 miliardy eur.
Lidovky.cz

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.