26. srpna 2014 11:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Rusko nařídilo zavřít další McDonald's. Není to odveta, tvrdí Kreml

McDonald´s (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy McDonald´s (ilustrační foto). | foto: ČTK

MOSKVA/JEKATĚRINBURG Ruský úřad na ochranu spotřebitelů Rospotrebnadzor nařídil dočasně uzavřít další z restaurací McDonald's, tentokrát v Jekatěrinburgu. Jde již o pátou pobočku fastfoodové restaurace, v níž úřad zastavil provoz.

Americký řetězec McDonald´s hlásí další ruskou ztrátu. Tamní úřad na ochranu spotřebitelů Rospotrebnadzor uzavřel už pátou provozovnu.

Jeho zástupci tvrdí, že tvrdí v provozovnách zjistil porušování hygienických předpisů. A odmítá, že by šlo o odvetu za západní sankce.

Úřad nyní v restauracích McDonald's provádí rozsáhlé hygienické kontroly. V této souvislosti se už dřív objevilo podezření, že jde o odvetu za sankce, které na Rusko za jeho postup v ukrajinské krizi uvalil Západ. Kreml ale takové úvahy odmítá.

Ruský úřad na ochranu spotřebitelů Rospotrebnadzor nařídil uzavřít další...

Ruský úřad na ochranu spotřebitelů Rospotrebnadzor nařídil uzavřít další...

začátkem dubna ukončil provoz svých restaurací na Krymu, když tento ukrajinský poloostrov anektovalo Rusko. Někteří ruští politici tehdy vyzvali k uzavření všech restaurací McDonald's v Rusku.

Rusy oblíbený McDonald's

McDonald's má v Rusku 440 poboček. První otevřel v roce 1990 v Moskvě a hamburgery si mezi Rusy rychle získaly značnou popularitu.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!