20. srpna 2014 23:04 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

V Moskvě uzavřeli čtyři restaurace McDonald´s, kvůli hygieně

McDonald's přerušil činnost na Krymu, prý z provozních důvodů  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy McDonald's přerušil činnost na Krymu, prý z provozních důvodů | foto: Reuters

MOSKVA Ruský úřad na ochranu spotřebitelů Rospotrebnadzor nařídil zastavení provozu ve čtyřech moskevských restauracích amerického řetězce s rychlým občerstvením McDonald's kvůli údajnému porušování hygienických předpisů. Informovala o tom ve středu agentura Reuters.

Rozhodnutí úřadu přichází v době, kdy jsou vztahy mezi Ruskem a Spojenými státy napjaté kvůli ukrajinské krizi. McDonald's začátkem dubna ukončil provoz svých restaurací na Krymu poté, co tento ukrajinský poloostrov anektovalo Rusko. Někteří ruští politici tehdy vyzvali k uzavření všech restaurací McDonald's v Rusku.

Rospotrebnadzor tvrdí, že v moskevských restauracích McDonald's odhalil "mnohá" porušení hygienických norem. Společnost McDonald's uvedla, že nyní zkoumá tvrzení úřadu, aby zjistila, jakými kroky by mohla zajistit co nejrychlejší obnovení provozu restaurací.

McDonald' má v Rusku zhruba 400 poboček. První z nich otevřel v roce 1990 v Moskvě a hamburgery si mezi Rusy rychle získaly značnou popularitu, napsal nedávno internetový server BBC.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz