25. července 2014 17:01 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Rusko chce zakázat některé produkty od McDonald's. Nesplňují normy

Rospotrebnadzor požaduje například zákaz prodeje některých hamburgerů a cheeseburgerů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rospotrebnadzor požaduje například zákaz prodeje některých hamburgerů a cheeseburgerů. | foto: Reuters

MOSKVA Ruský úřad na ochranu spotřebitelů Rospotrebnadzor požádal moskevský soud, aby nařídil americkému řetězci restaurací s rychlým občerstvením McDonald's stáhnout z prodeje některé produkty. Podle BBC tvrdí, že jeho inspektoři v této firmě odhalili porušování potravinářských norem.

Rospotrebnadzor požaduje například zákaz prodeje některých hamburgerů a cheeseburgerů. McDonald's nicméně uvedl, že pokrmy připravuje podle postupů schválených ruskými úřady.

ČTĚTE TAKÉ:

Požadavek Rospotrebnadzoru přichází v době, kdy jsou vztahy mezi Ruskem a Spojenými státy napjaté kvůli ukrajinské krizi. McDonald's začátkem dubna ukončil provoz svých restaurací na Krymu poté, co tento ukrajinský poloostrov anektovalo Rusko. Někteří ruští politici tehdy vyzvali k uzavření všech restaurací McDonald's v Rusku.

McDonald' má v Rusku zhruba 400 poboček. První z nich otevřel v roce 1990 v Moskvě a hamburgery si mezi Rusy rychle získaly značnou popularitu, napsal internetový server BBC.

McDonald's kvůli skandálu zastavil prodej nuget v Hongkongu

Restaurace rychlého občerstvení McDonald's v Hongkongu přestaly nabízet smažené kuřecí kousky a některé další produkty. Americký řetězec tam pozastavil jejich prodej v reakci na obvinění, že jeho dodavatel v pevninské Číně prodává prošlé maso. Zatím se neobjevily zprávy, že by se v souvislosti se skandálem u zákazníků objevily zdravotní obtíže, uvedla agentura Reuters.

Lidovky.cz, ČTK