Čtvrtek 28. května 2020svátek má Vilém 15 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Rusové si mohou nechat zajít chuť na bavorské klobásky

Bavorské klobásky se zelím – ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bavorské klobásky se zelím – ilustrační foto | foto: Shutterstock

MOSKVA Rusko je připraveno omezit dovoz masa a masných výrobků z některých německých spolkových zemí, pokud se nezlepší kontrola na celoněmecké úrovni. Nedodrží-li Německo měsíční lhůtu na nápravu, hrozí například, že ruští konzumenti přijdou o oblíbené bavorské klobásky.

„Jde nám o to, že tam (v Německu) funguje federativní uspořádání, tak se stane, že veterinární kontrolor například v Bavorsku nebo Dolním Sasku sleduje svůj ekonomický prospěch. To se nám nelíbí. Potřebujeme, aby i spolkové orgány kvalitu kontrolovaly a ručily za ni,“ vysvětlil v ruské v televizi NTV Sergej Dankvert, ředitel federální zemědělské kontroly Rosselchoznadzor.

ČTĚTE TAKÉ:

Ruští inspektoři se v Německu byli podívat na jednotlivých farmách a údajně nejsou s kvalitou spokojeni. Vadí jim hlavně, že němečtí dodavatelé zpracovávají suroviny ze třetích zemí jako například z Pákistánu, Číny nebo ze zemí EU, které nemají s Ruskem smlouvy o dovozu masných produktů.

Podobná situace se podle televize NTV v rusko-německých obchodních vztazích objevila už loni v létě. Tentokrát ale Moskva na to, aby Německo upravilo mechanismus kontroly podle ruských představ, Berlínu určila měsíční lhůtu.

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Otestujte s námi kapky Co-Lactase. Díky nim nebude vašemu miminku bolet bříško
Otestujte s námi kapky Co-Lactase. Díky nim nebude vašemu miminku bolet bříško

Pojďte s námi vyzkoušet enzymatické kapky Co-Lactase, které mohou pomoci vašemu miminku proti intoleranci laktózy a kojenecké kolice.