19. ledna 2010 15:12 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Ruzyňské letiště bude lákat turisty sloganem 'Praha vás miluje'

Letiště Praha bude lákat turisty na reklamu na trupu letadla společnosti Smart Wings. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letiště Praha bude lákat turisty na reklamu na trupu letadla společnosti Smart Wings. | foto: Letiště Praha

PRAHA Od února bude na pražském letišti k vidění letadlo s netradičním zbarvením. Společnost Travel Service se dohodla s Ruzyní a jeden ze svých strojů bude provozovat v barvách Letiště Praha, navíc s anglickým nápisem "Praha vás miluje" v podobě otisku razítka.

"Letadlo se výrazně liší od ostatních a má navnadit všechny cestující, aby přiletěli do Prahy, ať už na dovolenou nebo na pracovní cestu," uvedl výkonný ředitel letiště pro marketing Stanislav Zeman. Letadlo má ve světě šířit věhlas Prahy jako města, odkud se nikomu nechce vracet domů.

Stroj bude létat na charterových linkách po Evropě, Středomoří a Blízkém východě. Ačkoliv letadlo se jako nosič reklamy - na rozdíl od prostředků pozemní hromadné dopravy - nevyužívá příliš často, nejde o první vlaštovku na českém trhu.

Letiště a město Praha měly "své" společné letadlo už před několika lety, jeden ze strojů Travel Servisu využila jako reklamní plochu
také společnost Telefónica O2.

Netradiční obrázky nesla i letadla Českých aerolinií a zkrachovalých
SkyEurope. ČSA například na jednom z letadel připomněly osmdesáté výročí založení firmy. SkyEurope zase kdysi nechaly na tři svá letadla vymalovat tváře tří středoevropských miss, rakouské, maďarské a české.

Důvodem, proč aerolinie nerady svá letadla přebarvují, mohou být vysoké náklady. Podle někdejšího sdělení SkyEurope stojí jeden nástřik letadla řádově několik milionů korun. Obraz je velmi trvanlivý a po skončení smlouvy je nutné jej opět nákladně odstraňovat.

Reklamní smlouvy a výši zaplacené částky společnosti obvykle nezveřejňují, neučinily tak ani Letiště Praha a Travel Service.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!