4. října 2012 9:16 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Ředitelství vodních cest má majetek v exekuci

Peníze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Peníze | foto: Shutterstock

PRAHA Ředitelství vodních cest ČR má majetek v exekuci kvůli nezaplacenému soudnímu poplatku 4320 korun. Informovalo o tom večer ekologické sdružení Děti Země. Soudní výlohy v březnu nařídil úřadu zaplatit Nejvyšší správní soud.

O exekuci rozhodl v minulém měsíci Obvodní soud pro Prahu 3. Ekologové se s Ředitelstvím vodních cest soudili o zákonnosti stavebního povolení pro část plavební komory u Přelouče.

V rámci této kauzy Nejvyšší správní soud rozhodl o zaplacení soudního poplatku, což ale podle Dětí země úřad nerespektoval. V samotném sporu soud zamítl kasační stížnost úřadu proti zrušení dílčího stavebního povolení krajským soudem v červnu 2010.

Ředitelství vodních cest

Ředitelství vodních cest České republiky je organizační složkou státu zřízenou ministerstvem dopravy. Stará se o provoz, modernizaci a výstavbu vodních cest v ČR.

"Nezaplacení dluhu je zřejmě součástí strategie šéfa Ředitelství vodních cest ČR Jana Skalického ignorovat všechny zákonné požadavky Děti Země vůči této státní instituci, která se týká i v systematické obstrukční nečinnosti vyřizovat žádosti o informace, což je na hranici trestného činu maření úkolu úřední osoby z nedbalosti," uvedl předseda Dětí Země Miroslav Patrik.

Na základě návrhu Dětí Země Obvodní soud pro Prahu 3 vydal 13. září usnesení o exekuci na majetek Ředitelství vodních cest ČR. Exekutorský úřad Písek pak 27. září vydal výzvu, aby ŘVC ČR do 15 dní zaplatilo celkový dluh ve výši 11 820 Kč, jinak dojde k exekuci jeho majetku, uvedli ekologové v tiskové zprávě.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz