3. prosince 2011 16:15, aktualizováno  16:20 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

RWE propustí přes 10 procent zaměstnanců

elektrárna (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy elektrárna (ilustrační foto) | foto: Reprofoto

BERLÍN Německá energetická společnost RWE, která působí i v Česku, v nejbližších letech propustí více než 8000 z 72 000 zaměstnanců. Napsal o tom list Rheinische Post s odvoláním na odbory.

Jde o úsporná opatření, k nimž musí firma přistoupit kvůli tomu, že se Německo rozhodlo opustit využívání jaderné energie. Podle agentury DPA informaci potvrdil mluvčí RWE, nicméně nechtěl říct nic konkrétního k tomu, kolik pracovních míst se bude rušit.

Koncern už zahájil úsporný program v Británii, šetří i v oblasti střední a východní Evropy, kde po liberalizaci trhu čelí tvrdé konkurenci a kde chce seškrtat stovky pracovních míst. Aktivity RWE v této oblasti a v Turecku jsou řízeny společností RWE East se sídlem v Praze.

RWE čeká také prodej některého majetku

O střednědobém výhledu na léta 2012 až 2014 a o vývoji zaměstnanosti bude 12. prosince jednat dozorčí rada firmy. RWE čeká také prodej některého jejího majetku. V této souvislosti se mluví o tom, že firma prodá celou nebo část těžařské společnosti Dea.

Skupině RWE klesl za devět měsíců letošního roku provozní zisk o 30 procent na 4,3 miliardy eur (108 miliard Kč). Pokles způsobilo rozhodnutí německé vlády a omezení jaderné elektřiny v Německu, kvůli kterému musela RWE zavřít dvě jaderné elektrárny.

V Česku je řídicí společností firma RWE Transgas, jejíž hlavními obchodními aktivitami jsou dovoz zemního plynu a obchod se zemním plynem. Kromě RWE Gas Storage, která se stará o podzemní zásobníky, patří do RWE také regionální prodejci a distributoři a tranzitní společnost NET4GAS.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!