17. července 2012 11:28 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

RWE zruší v Evropě dalších dva tisíce míst, tvrdí odboráři

RWE. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy RWE. | foto: www.atominfo.cz

FRANKFURT Německá energetická firma RWE plánuje zrušit v Evropě dalších nejméně 2000 pracovních míst. Píše o tom německý list Rheinische Post s odvoláním na zdroje z odborové organizace. Na konci března RWE, která působí i v Česku, měla 72 058 zaměstnanců.

Podle jednoho ze zdrojů by skupina mohla zrušit až 5000 pracovních míst. Vedení firmy mělo o svých plánech informovat odborový svaz minulý týden.

ČTĚTE TAKÉ:

Mluvčí firmy se pro list odmítl ke zprávě vyjádřit, pouze potvrdil, že vedení jedná o nutných krocích se zástupci odborů. Rozhodnutí představenstva by mělo být známé na počátku srpna.

RWE už loni oznámila, že propustí až 8 tisíc lidí

Zdroj z firmy již v prosinci agentuře Reuters řekl, že RWE plánuje v příštích letech propustit 8000 zaměstnanců. RWE v té době pouze potvrdila, že plánuje propouštění, přesnější údaje však neposkytla.

RWE v Česku

RWE je nejsilnějším hráčem na českém trhu s plynem. Dodává zde zemní plyn více než dvěma milionům zákazníků. RWE Transgas pak odpovídá za nákup a tranzit zemního plynu a jeho velkoobchod. RWE Gas Storage se zabývá skladováním plynu, Net4Gas, kterou firma prodává, provozuje síť tuzemských plynovodů. Loni v ČR čistý zisk skupiny stoupl o pět miliard korun na 14,1 miliardy Kč.

Lidovky.cz, ČTK