7. listopadu 2018 9:05 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Ryanair propustil šest zaměstnanců za zveřejnění fotky, jak spí na zemi. Byla naaranžovaná, tvrdí společnost

Fotografie, která byla podle Ryanair naaranžovaná, rozpoutala kritiku... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotografie, která byla podle Ryanair naaranžovaná, rozpoutala kritiku... | foto: Twitter Jima Atkinsona

Dublin Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair dala výpověď šesti zaměstnancům, kteří minulý měsíc zveřejnili fotografii, jak spí na zemi na španělském letišti, protože při odloženém letu neměli, kam si lehnout. Podle Ryanair byla fotografie naaranžovaná a poškodila reputaci firmy. Informoval o tom zpravodajský server BBC.

Více než 20 členů posádky Ryanair bylo 14. října kvůli odloženému letu do Portugalska nuceno přenocovat na letišti ve španělském městě Malaga. Portugalská odborová organizace, která reprezentuje posádku aerolinie tehdy postup Rynair kritizovala.

14.října 2018 v 22:01, příspěvek archivován: 07.listopadu 2018 v 09:13

This is a Ryanair 737 crew based in Portugal, stranded in Malaga, Spain a couple of nights ago due to storms. They are sleeping on the floor of the Ryanair crew room. RYR is earning €1.25 billion this year but will not put stranded crews in a hotel for the night. @peterbellew ? https://t.co/lILWZVqqGj

Fotografie, která byla podle Ryanair naaranžovaná, rozpoutala kritiku společnosti na sociálních sítích. Mluvčí Ryanair sdělil, že fotografie neodrážela realitu a zaměstnanci, kteří se na ní podíleli, dostali za hrubé pochybení výpověď.

Ryanair tvrdí, že navzdory problémům nikdo z posádky nespal na zemi. Posádka podle společnosti byla krátce v místnosti pro posádku, následně jí byl poskytnut VIP salónek a druhý den odletěla do Porta.

Portugalská odborová organizace SNPVAC, tvrzení Ryanair již dříve rozporovala a uvedla, že posádka byla od 01:30 do 06:00 místního času v místnosti, která „neměla ani nejzákladnější zařízení pro odpočinek“. Podle odboru posádka letadla, neměla přístup k potravinám, nápojům a ani neměla, kam si sednout, jelikož v místností bylo jen osm židlí.

ČTK