20. srpna 2012 18:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Rybaření už pro Řeky není jen koníčkem, stává se z něj způsob obživy

ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační foto | foto: Reuters

ATÉNY Pro mnoho Řeků drcených dopady úsporných opatření, jež jsou přijímána ve snaze dostat pod kontrolu dluhovou krizi, už rybaření není jen koníčkem, ale stává se z něj způsob obživy. Píše o tom agentura ANSA, která se odvolává na statistiky žádostí o vydání rybářských povolenek.

Loni o rybářský lístek požádalo 37 000 lidí, což je dvojnásobek proti předcházejícímu roku. Dalších více než 49 000 povolenek bylo obnoveno.

ČTĚTE TAKÉ:

Deset kilo ryb na osobu za den

Lístek lidem umožňuje chytat ryby v moři, na jezerech i v řekách. Maximálně si ale rybáři mohou odnést deset kilogramů ryb na osobu a den.

Statistiky rovněž ukazují, že roste počet lidí, kteří pytlačí. Podle pobřežní stráže existuje zřejmá linka mezi těmito fenomény a současnou vážnou hospodářskou krizí, která právě na Řecko velmi tvrdě dopadla.

"Nad pytláky zavíráme oči," říká strážník

"V uplynulém měsíci množství lidí, kteří chytají nikoli pro zábavu, nýbrž pro přežití, narostlo," řekl jeden z důstojníků pobřežní stráže. "V některých případech neměli povolení. Avšak vzhledem k tomu, že víme, že to je kvůli krizi, tak nad tím zavíráme oči," dodal.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!