Diskuse k článku: RYSKA: Jak euro posiluje „mír“

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 9
  • Poslední: 8.6.2011 9:37
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Fiala 7.6.2011 10:58

Výroky a jejich kvalita

""Pokud jsou jednotlivé země dostatečně odlišné a neprocházejí stejnými cykly, společná měna a s tím i měnová politika bude škodit všem. ""

Viz třeba historie vzniku U.S.A. a trvání až do současnosti.

G. Group 6.6.2011 18:37

To jsou fakt kecy. V Černé Hoře si zavedli Euro sami a hotov

prostě s ním platí, obchodují. Já nechápu co je na tom tak složitého, v ČR je Euro zavedeno dávno, obchodujem s ním když nakupujem v zahraničí i prodáváme ven. I v USA jsou chudé státy, lidi tam mají nižší příjmy, než v Kalifornii, např. Nahodí nižší daně a firmy přijdou. Že německé (francouzské.....) banky půjčily Řecku? Jejich problém. To není problém Unie. Teda neměl by být. Jenom šašci v bankách ve Frankfurtu, Paříži..... vymysleli, že to zaplatí lidi. Nakopat jim zadky a sebrat majetek jako Madoffovi v USA. Neměli bankrotářům půjčovat.

V. Vlach 7.6.2011 6:34

Re: To jsou fakt kecy. V Černé Hoře si zavedli Euro sami a hotov

Zavedení Eura v Černé hoře má jiný podtext.Zavedení vlastní měny by byla drahá záležitost a tak přijmutí eura,v letech bezprostředně po válkách a třenicích s nasupeným Srbskem,které přicházelo o jedno území za druhým a navíc přišlo o moře,se jevilo černohorcům,ale i evropské unii,která měla "dohled" nad politickou situací mladé republiky,téměř jako perpetuum mobile.Euro prostě vyhovovalo všem.Nutno podotknout,že dodnes se jedná o přechodnou a prozatimní měnu,než se vyčůraní politici rozhoupou a zavedou si Para a Perper.

L. Papazian, Ing. 6.6.2011 14:45

Být bankou, kde je onen alalytik,

tak letí na hodinu... Míchá jablka s hruškami, Řecko není žádný protektorát, autor by se spíše mohl zaměřit na U.S. dolar a na ekonomiku USA, které hrozí bankrot.  Není náhodou,  že euro opět posiluje vůči této měně, že anglosaští autoři, kteří nejvíce předvídali euru brzký pád, si mohou dnes drbat hlavu jak pochybili.  Naopak jejich skvělý dolar utrpěl za 10 let obrovské celosvětové ztráty, již není dominantní měnou, které všichni věří. Právě strach o ztrátu této dominantnosti a z ní plynoucí pohodičky bezstarostného žití bylo hybnou silou amerických "ekonomů", kteří plyvali na euro jako na měnu, která nepřežije do druhého dne. Na euro Evropané vydělali, díky jemu neprodávají své zboží pod cenou, naučili si říci o lepší cenu. Strašák Řecka už nudí, krach stále nepřichází. Naopak krach USA se velmi přiblížil.  Euro posiluje mír v Evropě, učí Evropany táhnout za jeden provaz, což se  v dlouhodobém pohledu vyplatí všem nám zde žijícím.  Jinak když se příliš přetahují dva, tak vítězí často třetí v zadu..., tedy čínská měna... Ale to je na jiné povídání. V každém případě mne analytické schopnosti analytika banky velmi zklamaly a pokud takto funguje i tato banka, pak bych se bál s ní i spolupracovat.

G. Group 6.6.2011 18:46

Ale pane Ing. vy nevíte která právě bije.

Dolar platí VŠUDE na světě, zkuste to s Eurem, nebo čínským Juanem, nebo jak tomu hajzpapíru říkají. Komunisti čínští se budou ještě divit, jak jim Wall Street vytře zrak. Dolar nemůže krachnout tak, jako nemůže vyschnout oceán, jenom vnitřní moře. Euro je nadhodnocené o desítky procent a klidně může oslabit na 1:1 k dolaru. Jestli ale tak Číně věříte kupte si ty jejích papírky. Vsadím se, že nemáte ani jeden.

V. Vlach 7.6.2011 6:42

Re: Ale pane Ing. vy nevíte která právě bije.

Není to tak docela pravda!Dolar využívá svého dobře znějícího jména spíše ze setrvačnosti lidí na celém světě,ale Euro ho nenápadně dotahuje - podvědomí lidí je tu určující.V Etiopiii nebo v Jemenu přimou euro stejně rádi jako dollar.V bankách i na černém trhu.

Čína nepotřebuje udávat své Juany po celém světě,má dollarů i eura dostatek,juan nikam netlačí.Doma je jich třeba dosti.Trpnou otázkou,ale i statickou výpovědí je to,že dollar je uměle držen nahoře a juan dole.Polarita by se měla otočit.

P. Fiala 7.6.2011 10:55

Re: Ale pane Ing. vy nevíte která právě bije.

OECD uvádí, že GDP za státy EU je již několik roků o chlup větší nežli DGP v USA (pokleslo díky přírodním katastrofám Katrina a dále). Věřte nebo ne, výkon ekonomiky stanovuje, kterou měnou se bude platit na globálním trhu, který není novinkou roku přelomu století 19. na 20. Čína má GDPmnohem menší nežli EU či USA a dosáhne současného stavu EU asi za 10 roků, ovšem EU i USA budou mít pak GDP vyšší (ovšem vše za současných konstatntních podmínek - bez válek či přírodních katastrof většího rozsahu).

L. Papazian, Ing. 8.6.2011 9:37

Re: Ale pane Ing. vy nevíte která právě bije.

Mám spíše dojem, že Vy sám nevíte, která právě bije.Euro ve světě posiluje své postavení, to můžete nevidět jen slepý. Právě jsem se vrátil z Asie, kde bylo tradiční vše počítat na U.S. dolary, nyní bez větších problémů jsem směnil eura a ještě lepším kurzem než přes dolary. A pokud si nemyslíte, že lidová moudrost, tedy koncentrovaná zkušenost našich předků neplatí jste trochu naivní. Skutečně v praxi platí, když se dva přetahují, vítězí nakonec třetí v zadu. Takže není vyloučeno, že komunistická měna bude mít navrhu. Už nyní tato komunistická země drtí celý svět svými konkurenceschopnými výrobky, na zlost antikomunistům, mne nebo i vám. A závěrem mi dovolte zpochybnit Vaši úvahu, která srovnává U.S. dolar s oceánem. Toto srovnání kulhá, neotřesitelná pozice dolaru skončila, celosvětový odklon od této čím dál více lokální měny světa již nastal. Takže jste byl uveden v omyl, pokud jste věřil v sílu oceánu u této měny.  Bohužel dolar přistává na mělčinu, do plytkých vod. Přesto i já doufám, že se tato měna zmátoří, protože pro svět není dobré jen nadvláda angličtiny nebo jedné světové měny. Je lepší dizerfikace (rozmělnění)  rizika než mít jednu měnu a národ, který si naivně myslí, že je vyvolený a ocenám světa! Pak z toho plynou deformace ve světové ekonomice...

V. Vávra 6.6.2011 14:02

..., že tak najednou

Najednou Pavel zmoudřel. Kdo by to byl řekl.

Najdete na Lidovky.cz