25. dubna 2012 18:44 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

S&P snížila rating CME. Kvůli nízké likviditě a dluhům

Ratingová agentura Standard & Poor's (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ratingová agentura Standard & Poor's (ilustrační foto). | foto: Reuters

NEW YORK Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's snížila rating dlouhodobých závazků mediální společnosti Central European Media Enterprises (CME) na známku B minus.

Zdůvodňuje to hlavně tím, že majitel televize Nova nemá zajištěnou adekvátní likviditu a během příštích dvou let jej čekají vysoké splátky dluhu.

ČTĚTE TAKÉ:


"Likviditu CME hodnotíme podle našich kritérií jako méně než adekvátní. V úvahu bereme náš názor, že má CME omezený přístup na kapitálové trhy, čelí potenciálním měnovým výkyvům a má nejisté vyhlídky na tvorbu pozitivního cash flow v roce 2012," píše se ve zprávě agentury.

S&P rovněž upozornila, že CME má v březnu 2013 a v květnu 2014 splatit významnou část dluhu. Výhled ratingu je negativní, takže agentura by ještě mohla sáhnout k jeho dalšímu snížení.

CME

Součástí skupiny CME je společnost CET 21, která drží licence pro vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport a české verze hudební stanice MTV. CME celkem provozuje televizní stanice v šesti zemích střední a východní Evropy. Akcie CME se obchodují na americkém trhu Nasdaq a na pražské burze.

Lidovky.cz, ČTK

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.