5. června 2012 7:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Král androidů Galaxy S III je v Česku. Podívejte se

Samsung S III. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Samsung S III. | foto: Lidovky.cz

PRAHA Jihokorejský Samsung vyrazil do boje proti společnosti Apple. Jeho nový model Galaxy S III je přímým vyzyvatelem iPhonu a bývá označován za Krále androidů. Redakce serveru Lidovky.cz získala jeden z prvních kousků, které míří do českých obchodů. Podívejte se na první fotografie.

Recenze

Novinka od Samsungu dorazila do naší redakce v pondělí. Serveru Lidovky.cz jí zapůjčil prodejce smartphonů Sunnysoft.

Již brzy se na našich stránkách najdete zevrubnou recenzi jednoho z letošních nejžhavějších mobilních hitů. Do té doby se můžete podívat na jeho první fotografie.

Nový Samsung o zanedbatelné váze 133 gramů má oproti předchozí verzi Galaxy SII větší displej a celkově je o několik milimetrů větší, zato ale užší a výrazněji zaoblený. Prodává se ve dvou barevných variantách – bílé a tmavě modré.

První ukázky telefonu Samsung S III.

Telefon je velmi lehký.

Galaxy S III je vybavený čtyřjádrovým procesorem, dotykový displej se zobrazením v HD se zvětšil na 4,8 palce, fotoaparát s rozlišením osm megapixelů snímá rychleji a dokáže vybrat nejlepší snímek. Telefon disponuje nejnovější verzí Androidu Ice Cream Sandwich.

ČTĚTE TAKÉ:

Od konkurence jej mají odlišit unikátní funkce, které sice nejsou nijak zásadní, stojí ale za to je zmínit. Hned jak telefon vezmete do ruky, objeví se na displeji zmeškané události.

Fotografie z telefonu Samsung Galaxy S III
Fotografie z telefonu Samsung Galaxy S III
Fotografie z telefonu Samsung Galaxy S III
Fotografie z telefonu Samsung Galaxy S III

Fotografie osmimegapixelového fotoaparátu vynikají živou barvou.

Mezi další funkce, které rozhodně neurazí, patří třeba Direct Call, kdy při psaní SMS stačí jen přiložit telefon k uchu a můžete rovnou volat. Telefon také "neusne" ve chvíli, kdy něco čtete, protože funkcí Smart Stay sleduje vaše oči.

Galaxy S III je vybavený technologií pro rychlé sdílení dat, která umožňuje dvěma telefonům vedle sebe přenést například film o velikosti jeden GB během tří minut bez připojení k internetu nebo propojení kabelem.

Za kolik

Smartphone Galaxy ve verzi s 16GB pamětí  se u nás bude prodávat zhruba za 15 tisíc korun, objevit by se měla i verze s pamětí 64 GB.

Prezident Samsungu JK Shin představil v Londýně nový smartphone Galaxy SIII

Prezident Samsungu JK Shin představil v Londýně nový smartphone Galaxy S III

Konkurovat bude iPhonu 4S od Apple i dalším špičkovým chytrým telefonům s operačním systémem Android, jako jsou HTC One X, LG Optimus 4X HD nebo Nokia Lumia 900 s Windows. V nabídce jej budou mít všichni tři tuzemští operátoři.

mevMartin Nevyhoštěný, ČTK

Najdete na Lidovky.cz