24. března 2013 9:32 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Samsung Galaxy S4 se začne prodávat už koncem dubna

Samsung Galaxy S4 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Samsung Galaxy S4 | foto: ČTK

PRAHA Samsungu se podařilo získat výrazný podíl na trhu s chytrými telefony a nový model Galaxy S4 by měl jeho postavení potvrdit. "Podle nejčerstvějších informací od výrobce by měl být na český trh uveden ne v květnu, jak bylo původně plánováno, ale už koncem dubna," uvádí tiskový mluvčí Euronics Bohuslav Komín.

Průlom v zájmu českých zákazníků o chytré telefony způsobil v roce 2011 model Samsung Galaxy SII. "Ten stále patří mezi dva nejprodávanější, a to i téměř dva roky od svého uvedení. Jeho nevýhodou bylo jen nedostatek barev," říká Komín.

ČTĚTE TAKÉ:

První půlrok se nejprve prodával pouze v černé a až po dlouhých šesti měsících od uvedení se objevil i v bílé barvě. Na jaře loňského roku uvedl Samsung model Galaxy SIII, tentokrát ve dvou barvách, které postupně rozšířil až na čtyři.

Společnost Samsung představila modely telefonů Galaxy  S4.

Samsung Galaxy S4 bude v bílé nebo černé barvě

"Hned v prvním měsíci se prodeje vyšplhaly do stovek kusů a Vánoce tento telefon naprosto ovládl," komentuje vývoj prodejů Komín. Ruku v ruce s modelem SIII se pod vánočním stromkem objevoval stejně často i model Galaxy SIII mini, jehož velkou výhodou je výběr v sedmi barevných provedeních.

5" super amoled displej

Od nového modelu si prodejci i výrobce slibují hodně. Vyniká novými funkcemi a je první smartphone s 5" super amoled displejem s Full HD rozlišením a jemností 441 ppi, což je jeho velkou předností.

K tomu ještě další funkce jako je dual camera, infračervený port a mnoho dalších, které budou pro zákazníky velkým lákadlem. Doporučená cena je zatím stanovena na 16 990 korun. "V prvním měsíci odhadujeme prodeje jen v síti Euronics na 500 kusů, což by byl výsledek shodný s prodejem předchozího modelu SIII," doplňuje Komín.

Lidovky.cz, ČTK

BMW Řada 5 3,0...
BMW Řada 5 3,0...

r.v. 2012, naj. 55 000 km, diesel
950 000 Kč (s DPH)