24. července 2012 14:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Samsung nesmí v Evropě prodávat svůj tablet Galaxy 7.7, rozhodl soud

IFA 2011 - iPad od Applu a tablet Galaxy Tab od Samsungu  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy IFA 2011 - iPad od Applu a tablet Galaxy Tab od Samsungu | foto: Reuters

BERLÍN Německý soud zakázal celoevropský prodej počítačového tabletu Galaxy Tab 7.7 od Samsungu. Vrchní zemský soud v Düsseldorfu tak vyhověl žádosti amerického konkurenta Apple, podle něhož přístroj jihokorejského výrobce okopíroval vzhledové prvky jeho populárního počítače iPad.

Apple naopak podle agentury DPA neuspěl se svým odvoláním proti povolení prodeje tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1N.

Düsseldorfský soud tak podle DPA v obou případech potvrdil dřívější verdikty nižších justičních instancí. Rozhodnutí v kauze Galaxy Tab 7.7 se Němců bezprostředně nedotkne, protože tento model Samsung u západních sousedů Česka nenabízí.

ČTĚTE TAKÉ:

Spor obou předních světových výrobců o Galaxy Tab 10.1 se tam táhne už od loňského roku, kdy ho německý soud Samsungu zakázal na místním trhu prodávat kvůli podobnosti s iPady.

Apple má patentovaný design

Apple má totiž v Evropě design svého počítače s dotykovou obrazovkou patentovaný. Samsung proto svůj tablet přepracoval a nazval ho Galaxy Tab 10.1N. Jeho prodej v Německu zemský soud v Düsseldorfu letos v únoru povolil, proti čemuž se Apple odvolal a požadoval zákaz jeho prodeje nejen ve Spolkové republice, ale celoevropsky.

Soudní pře obou gigantů v Německu jsou součástí jejich celosvětového konkurenčního boje. Apple takto vede v řadě zemí spory s několika konkurenčními výrobci chytrých mobilních telefonů a tabletů. Právní bitvy mezi Applem a Samsungem jsou však zvlášť tvrdé, protože tablety Galaxy s operačním systémem Android od americké firmy Google jsou pro iPady silnou konkurencí.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!