5. října 2012 9:41 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Samsung prodal 60 milionů telefonů za tři měsíce a má rekordní zisk

Galaxy Note II | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Galaxy Note II | foto: Reuters

SOUL Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung Electronics je podle agentury AP největším výrobcem mobilních telefonů, televizorů a paměťových čipů na světě. Ve třetím čtvrtletí téměř zdvojnásobil provozní zisk na rekordních 8,1 bilionu wonů (140 miliard korun). Tržby stouply o více než čtvrtinu na 52 bilionů wonů. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes firma zveřejnila.

Makléřská společnost Nomura Securities odhadla, že Samsung ve třetím čtvrtletí zvýšil prodej chytrých telefonů na 60 milionů kusů z 50 milionů ve druhém čtvrtletí. "Chytré telefony stojí za rekordním ziskem," uvedl jeden z analytiků firmy IBK Securities. Většina analytiků nicméně předpokládá, že ve čtvrtém čtvrtletí zisk Samsungu klesne kvůli nižší poptávce po čipech a vyšším marketingovým výdajům.

ČTĚTE TAKÉ:

Samsung na trhu s chytrými telefony soupeří s americkým konkurentem Apple.

Firmy vedou od loňského dubna řadu právních sporů ohledně patentů souvisejících s chytrými mobilními telefony a počítačovými tablety. Právní bitvu odstartovala společnost Apple, když obvinila Samsung, že "otrocky" kopíruje její přístroje iPhone a iPad. Samsung na to reagoval žalobami na Apple.

Lidovky.cz, ČTK

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz